‘TEMAS’ sergisi EArt Galeri’de | Kültür-Sanat Haberleri

Günümüzde değişen “koleksiyoner” terimine paralel oluşturduğu değişik seçkileri seyircilere sunan EArt Galeri, İzmir’den sonrasında Kağıthane’deki yeni galerisinde İstanbul ile ilk buluşmasından esinlendiği “TEMAS” adlı sergisiyle, Burcu Yavuz, Ertuğrul Berberoğlu, Gülçin Aslandoğan, Jülide Günce, Merve Çetin ve Alea Pınar du Pre‘nin eserlerine ev sahipliği yapıyor. Uygar sanatçıların serilerinden hususi olarak seçilen eserleri bir araya getiren ve 28 Nisan Perşembe günü kapılarını açacak sergi, 18 Haziran Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Alea Pınar du Pre

Alea Pınar du Pre

EArt Galeri’nin kurucu ortaklarından Ergün Arslan; “Sanatseverleri gerçeklikten ve somutluktan uzaklaştırırken kendilerini iyi hissettiren duygulara neden olan eserler ile baş başa bırakmak amacıyla planladığımız bir sergi “TEMAS”. Bununla birlikte EArt’ın da İstanbul hikayesinin başladığı ve yeni yerinde tüm seyirci ile ilk kez temas kurmasınından dolayı bu serginin bizim için önemi fazlaca fazla” dedi.

Burcu Yavuz

Burcu Yavuz

TEMAS Sergisinde yer alacak sanatçılardan, Burcu Yavuz eserlerinde, somut vakit ve somut mekan terimini ortadan kaldırarak derinlik ve hareketi sağlamak için üç boyutlu çalmış olduğu yeni serisi; “DÖNGÜ’ ile sanatseverleri sonsuz bilinmezliğe götürüyor.

Ertuğrul Berberoğlu

Ertuğrul Berberoğlu

Ertuğrul Berberoğlu’nun yeni serisi “GEÇİT”ten eserler gördüğümüz sergide sanatçı, adeta buruşturulmuş bir duvar tesiri uyandıran heykelleriyle, seyircileri yeni bir yolun yolculuğuna çağrı ediyor. Ek olarak sergide sanatçının, ziyaretçilere tek bir adım ile duvarların içinden yeni bir mekana geçebilme olanağını hissettiren “DÜŞÜŞ” serisinden eserleri de bulunuyor.

 Gülçin Aslandoğan

Gülçin Aslandoğan

Serilerindeki ton kabartma tekniği ile farklılaşan Gülçin Aslandoğan, 280 ile 560 ton arası kullandığı renk geçişleriyle “Barkod” serisi başta olmak suretiyle “Patlama” ve “Kovan” serileri ile sergide içeriyor.

Jülide Günce

Jülide Günce

Fotoğraf ve seramik haricinde kağıt hamur harcını üstüne de emekler icra eden Jülide Günce; kendi içimizde, ailemizle ve çevremizle uyumlu olmanın, sonsuz güzellikler yolunda yürümenin müjdecisi olarak anlattığı “Solda Sıfır” Serisinden eserleri ile sergide içeriyor.

Merve Çetin

Merve Çetin

“Kök” serisi ile sergide karşımıza çıkan Merve Çetin, eserlerinde gözle görülmesi mümkün olmayan mikro yapıların başkalaşımlarını, bir arada oluşlarını, kısacası yaşam serüvenlerini herhangi bir araç olmadan yorumlayarak açığa çıkarırken sanatseverlerin gizli saklı olanı merak etmesini sağlıyor.

Alea Pınar du Pre

Alea Pınar du Pre

Alea Pınar du Pre dijital son zamanların kendisine sunmuş olduğu olanakları kullanarak geleneksel araç-gereç olan tuvalde portrelerin değişik açılardan üst üste binmesi ile oluşturduğu yeni bir kurgu yakalayarak, kolajlar ile oluşturduğu popüler yıldızların portrelerine bu kez uzay/vakit terimi ölçeğinde bakmış olduğu ve zihninde bıraktığı gözbağcı görüntülere odaklandığı “Space/ Time” serisiyle sergide sanatseverlerle buluşuyor.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.