Müjde Ar: Biz oldukça parasızlık çektik

‘Oldukca parasızlık çektik’

Küçükçekmece Belediyesi’nin “Çekmecem’de Kitap Var” etkinliğine katılan Müjde Ar, anası Aysel Gürel’in şiirlerinden oluşan “Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam” adlı kitap üstüne konuştu. Etkinliğe Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Müjde Ar’ın eşi Ercan Karakaş ve birçok hanım katıldı. Aysel Gürel’in hayatından kesitlerin yer almış olduğu belgesel gösterimiyle başlamış olan etkinlik, duygulu anlara sahne oldu. Müjde Ar, hem anası Aysel Gürel’in şiirlerinden oluşan “Ne Sevdam Bitti Ne Kavgam” adlı kitabı üstüne konuştu hem de annesiyle olan hatıralarını paylaştı.

Müjde Ar’ı ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Hanımefendilerin kitap okuma alışkanlığını geliştirmek ve kitaplara kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan ‘Çekmece’de Kitap Var’ kampanyası çerçevesinde bugüne dek bin kitap dağıtımı gerçekleşmiş olup 2021’de Fürizan’ın Benim Sinemalarım kitabıyla başlamış olan yolculuğumuz söz yazarı, ozan, oyuncu ve edebiyat öğretmeni olan her birimizin hayatına yazdıklarıyla imza atan bilhassa benim hayatıma Aysel Gürel Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam kitabıyla devam ediyoruz. Pandemi koşullarında tahsilli buluşmalarını gerçekleştirememiştik. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla beraber sinemamızın kıymetli adı Müjde Ar’ı ağırlamanın mutluluğu içindeyiz” şeklinde konuştu.

Annesiyle olan hatıralarını özetleyen Müjde Ar, “Biz oldukça parasızlık çektik. Dedem ölünce onun oldukça iyi bir maaşı vardı. Bizi döndürüyordu. Tiyatrocu maaşı ne olacak. Yağmur yağar, tiyatro kapanır. Tiyatro olunca mutfakta tencere kaynıyor. Olmayınca her şey duruyor. Bigün annem, asla paramız yok biz 6 aydır mercimek yiyoruz, akıllı hanım protein diye bizlere mercimek yediriyor. Biz sıfıra geldik, bir bakkalımız vardı. Gidiyorduk küçücük peynir falan veriyordu sonradan o da vermedi. Annem su saatine giden kurşun boruları kesti. Onları sattı hurdacıya sonrasında saati kurmaya gelen adam boruları sordu. Annem o adamı da kovdu. Biz gene bir halde mercimeği yedik 10-15 gün süresince” dedi.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.