İstanbul Müzik Festivali tekrardan AKM’de

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafınca, Borusan Tüm ortaklık sponsorluğunda, T.C. Kültür ve Gezim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali, 6-24 Haziran tarihleri içinde müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. “İstanbul” teması altında gerçekleşecek 50. İstanbul Müzik Festivali, Deutsches Symphonie-Orchester Berlin, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrası şeklinde mühim toplulukları ve Anna Prohaska, Gautier Capuçon, Fazıl Say, Kirill Gerstein, Alice Sara Ott şeklinde yıldız solistleri ağırlayacak.

Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi (AKM) seneler sonrasında tekrardan festival mekânları içinde yer alacak. Festivalin ilk yıllarından bu yana birçok unutulmaz etkinliğe sahne olan AKM, festivalin 50. senesinde, açılış töreni ve konserine ev sahipliği meydana getirecek. Üç hafta sürecek festivalin birbirinden hususi sekiz konseri AKM’de gerçekleşecek. Açılış konserinin yanı sıra festivalin ilk haftasında AKM’de gerçekleştirilecek konserler Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çerçevesinde seyirciyle buluşacak.

Festival, her yıl olduğu şeklinde bu yıl da birçok parasız etkinliğe ev sahipliği meydana getirecek. Festival kapsamında açık hava mekânlarında ücretsiz bir şekilde düzenlenecek Hafta Sonu Klasikleri, müzikseverlerle buluşacak. Festivalde ek olarak İKSV Alt Kat işbirliğiyle gerçekleştirilecek “Müzikli Bir Hafta Sonu” etkinlikleri kapsamında küçüklere ve gençlere yönelik parasız konser ve atölyeler düzenlenecek. Parasız etkinliklerin ayrıntıları mayıs ayında festivalin internet sayfası ile toplumsal medya hesaplarından duyurulacak.
50. İstanbul Müzik Festivali biletleri,passo.com.trweb sitesi üstünden ve İKSV ana gişeden satın alınabiliyor.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.