İş Sanat Youtube kanalı bayramda sanatla dolu

Bayramda Fasıl Ziyafeti

Türk Sanat Müziği’nin kıymetli isimlerinin bir araya gelmiş olarak oluşturduğu “Gerdâniye Köçekçe Ekibi”nın, İş Sanat için hazırladığı konser bayramın ilk günü yayında olacak.
Osmanlı döneminde, müzikle dansın bir arada sunulmuş olduğu bir eğlence geleneği olan ve vakit içinde halk türküleriyle de bir araya gelmiş olarak yeni formlar kazanan köçekçe konseri bayramın ilk günü olan 2 Mayıs Pazartesi, 20.30’da İş Sanat YouTube kanalında yayınlanacak.

Kanun sanatçısı Serkan Mesut Halili’nin düzenlemiş olduğu konserde, eserleri Canan Sezgin Geylan, Çiğdem Yarkın, Gül Yazıcı, Atakan Akdaş, Bekir Ünlüataer, İlhan Yazıcı, Murat Irkılata seslendirirken solistlere Enver Mete Aslan (Ud), Sercan Halili (İstanbul Kemençesi), Serdar Bişiren (Ritim), Serkan Mesut Halili (Kanun), Şükrü Kabacı (Klarnet), Volkan Ertem (Viyolonsel), Yaman Hâdi (Ritim) eşlik edecek. Konser, ilk gösterimin yapılacağı tarihten itibaren İş Sanat’ın YouTube kanalında erişime açık olacak.

“Gelecek Nesillere Armağan” Belgeseli yayında

Türkiye İş Bankası, Ankara’nın sembol yapılarından önde gelen, meşhur mimar Giulio Mongeri’nin imzasını taşıyan Millet’taki 3. Genel Müdürlük binasını, ulusal ekonomi tarihimiz açısından büyük ehemmiyet taşıyan kurumsal birikimini toplumla paylaşmak suretiyle müzeye dönüştürdü. 2 Mayıs 2019 senesinde oluşturulan ve bugün “Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi” olarak ziyaretçilerini ağırlayan binanın müzeye dönüşüm hikâyesi, 3. yıldönümünde 2 Mayıs Pazartesi, saat 20.30’da ‘Gelecek Nesillere Armağan’ belgeseli ile İş Sanat’ın YouTube kanalında izlenebilecek.

Belgeselde, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün “Siyasal ve askeri muzafferiyetler ne kadar büyük olursa olsun, tutumsal zaferlerle taçlandırılmadıkça payidar olması imkansız” vizyonuyla kurulan Türkiye İş Bankası’nın zamanı ile Cumhuriyetin kuruluşunu takiben ülkemizin tutumsal bağımsızlık yolunda atılan büyük adımlar ele alınıyor. Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali ve Genel Müdürü Hakan Aran’ın da görüş ve anılarıyla yer almış olduğu belgeselde müzenin kuruluşuna tarih ve müzecilik alanında katkı elde eden uzmanların görüşlerine de yer veriliyor. Hüseyin Ulaş Babucoğlu’nun yönettiği belgeselin metin yazarlığını ve seslendirmesini yazar Bedia Ceylan Güzelce üstlenirken müziklerine Saki Çimen imza attı.

Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası Konserleri YouTube’da

Dünyaca meşhur Venezuela Simon Bolivar Senfoni Orkestrası’nın İş Kuleleri Salonu’nda verdiği, büyük ilgi gören konserleri 3 Mayıs Salı ve 5 Mayıs Perşembe, saat 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında ilk gösterimleriyle yayında olacak.

Orkestra şefi Christian Vasquez yönetiminde gerçekleşen, çellist Poyraz Baltacıgil’in solist olarak yer almış olduğu ilk konserde Antonín Dvořák’ın Si Minör Çello Konçertosu ve Sergey Prokofyev’in 5. Senfonisi seslendiriliyor.
Andrés David Ascanio ve Christian Vasquez’in yönettiği ikinci konserde ise orkestra, ABD kıtası bestecilerinin eserlerinden oluşan bir repertuvarla YouTube’da seyircisiyle buluşacak.

Resul Dindar, Türküleriyle Karadeniz’i Dalgalandıracak

Karadeniz müziğinin sevilen adı Resul Dindar, “Sevdam ile Dalgalan Karadeniz” başlıklı konseri ile 4 Mayıs Çarşamba, 20.30’da İş Sanat YouTube kanalına konuk oluyor.

Geleneksel Karadeniz müziğini rock ve pop altyapısı ile ustaca harmanlayan Dindar, en sevilen türkülerle bayramın son günü seyircisi ile İş Sanat’ın YouTube kanalında buluşacak.

Melikşah Altuntaş “Hayatımın Sıralaması” Programı ile Seyircisiyle Buluşuyor

İş Sanat’ın yepyeni kültür sanat programı Mayıs ayında YouTube kanalında başlıyor. Melikşah Altuntaş’ın hazırlayıp sunmuş olduğu “Hayatımın Sıralaması”nde, sürpriz bir konuklarla müzikten, tiyatroya, beyaz perdeden, edebiyata güncel mevzular konuşulacak.

Cengiz Özkan ve Cahit Berkay’dan “Anadolu Ozanlarının İzinde” Konseri

Anadolu rock müziğinin öncülerinden Cahit Berkay ve Türk halk müziğinin usta adı Cengiz Özkan’ın “Anadolu Ozanlarının İzinde” başlıklı konseri 6 Mayıs Cuma, 20.30’da İş Sanat’ın YouTube kanalında yayında olacak.

Âşık Mahzunî Şerif, Nesimî Çimen, Âşık Veysel benzer biçimde Anadolu ozanlarının eserlerinin yorumlandığı konserde Cahit Berkay ve Cengiz Özkan’a Türk halk müziğinin yeni nesil seslerinden Elif Buse Doğan solist olarak birlikte rol alıyor.

Video Dizisi “Çocukken Büyüdüm Ben” Yeni Bölümleri ile Devam Ediyor

İş Sanat’ın video serisi Çocukken Büyüdüm Ben yeni bölümleriyle devam ediyor. Terzi Mahmut Bey ve dükkânına gelen kukla İhsan’ın günlük yaşam ile alakalı sohbetlerine yavaş yavaş kasabanın öteki kukla ve insanlarının da katılmış olduğu eğlence dolu seri, izleyenlere bireylerin varoluş farklılıklarına karşın beraber yaşayabildikleri, luğu ve hüznü paylaşabildikleri bir dünyaya tanıklık etme imkânı sunuyor. Semaver Kumpanya’nın İş Sanat için hazırladığı “Çocukken Büyüdüm Ben”, 8 ve 22 Mayıs Pazar, saat 15.00’te İş Sanat’ın YouTube kanalında izlenebilir.

Habip Aydoğdu “Kırmızı Gene Kırmızı” Sergisi ile İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde
Yaşamla ve toplumsal vakalarla olan ilişkisini daima canlı tutan Habip Aydoğdu, Ankara Millet’taki Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nin 3. Katında yer edinen İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde “Kırmızı Gene Kırmızı” başlıklı sergisi ile sanatseverlerle buluşuyor.
2019 senesinde açılması planlanan, fakat koronavirüs pandemisinin getirmiş olduğu engellemeler çerçevesinde müze ve galerilerin ziyarete kapanması ile ertelenen sergi, 2022 yılına gelindiğinde konsepti tamamen değişmiş olarak hayata geçiyor. Sergi 30 Temmuz 2022 evveliyatına kadar ziyaret edilebilir.

Yalçın Gökçebağ “Geçmiş Uzun Sürer” Sergisi ile Kibele Sanat Galerisi’nde

Ressam Yalçın Gökçebağ’ın “Geçmiş Uzun Sürer” başlıklı sergisi, 26 Nisan Salı gününden itibaren Kibele Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. 23 Temmuz 2022 evveliyatına kadar devam edecek sergide sanatçının değişik dönemlerine ilişkin eserleri yer alacak.

Öğretmenlik yapmış olduğu yıllarda Anadolu yaşamını, insanını ve doğasını gözlemleme imkânı kabul eden Gökçebağ, şahit olduğu güzellikleri özümseyerek tuvalleri vesilesiyle bizleri esrarengiz bir yolculuğa çıkarıyor. 60 yılı aşkın sanat yaşamı süresince ürettiği eserlerinde artık kaybolmakta olan kırsal yaşamı sanatının gücüyle birleştirerek gelecek kuşaklara kültürel bir mirası emanet ediyor
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.