Halil Kumova’nın son filmi gösterime giriyor

Son filmi gösterime giriyor

Necati Aslan’ın yönettiği; Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Aslan, Tuğçe Topçu, Ersel Şipil ve Belma Mamati’nin başrollerini paylaşmış olduğu ‘Zalo’, gösterime girecek.

Halil Kumova (Sağda) filmde 'Basiretsiz Basri'yi canlandırdı.

Halil Kumova (Sağda) filmimizde ‘Basiretsiz Basri’yi canlandırdı.

64 yaşındaki Halil Kumavo, Eylül 2020’de Malatya’daki çekimler esnasında koronavirüse yakalanarak yaşamını kaybetmişti. Necati Aslan, filmle ilgili olarak şunları söylemiş oldu. Filmin çekim öncesi hazırlıklarını tamamladıktan sonrasında büyük bir keyifle sete çıktık. Pandemi şartları sebebiyle sıkıntılı bir set olacağını biliyorduk fakat tüm ekip olarak film üretecek olmanın tadı içindeydik. Çekimlere başladıktan sonrasında Halil Ağabey’in vefatıyla sarsıldık. Filmi daha ilkin gösterime çıkaracaktık fakat pandemi şartlarından dolayı 15 Nisan’a erteledik. Güldürü türündeki filmimiz ümit ederim uzun süredir kötü bir dönemden geçen vatandaşlarımın yüzünü güldürür.

Necati Aslan - Sermiyan Midyat

Necati Aslan – Sermiyan Midyat

Filmin Mevzusu: Zalimliğiyle nam salmış Zalo Ağa küçükken ikizini dereye atmıştır. Evlenmek için başlık parası biriktirmeye çalışan Zalo Ağa’nın marabaları bigün posta otomobilini soymak isterken yanlışlıkla Malatya Vali’sini soyarlar. Bu vaka yüzünden Zalo Ağa ile ikizinin yolları seneler sonrasında tekrardan kesişecektir.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.