‘Aydınlıkevler’in genç yıldızları da övgü aldı

Genç yıldızları da takdir topladı

Kadrosunda Demet Akbağ’ın yanı sıra Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yer almış olduğu ‘Aydınlıkevler’, izleyiciyi 1970’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine taşıyor. Büyük beğeniyle karşılanan oyunla BKM tiyatro hayatına yeni yıldızlar kazandırmayı da hedefliyor.

BABAANNESİNİN KARAGÖZLÜSÜ ‘AYHAN’
‘Aydınlıkevler’de Demet Akbağ’ın canlandırdığı ‘Zühre’nin torunu ‘Ayhan’ karakterinde seyirci karşısına çıkan genç oyuncu Burak Dakak, 10 yaşlarında başladığı oyunculuk kariyerinde usta isimlerle beraber sahneye çıkmanın heyecanını yaşıyor. ‘Aydınlıkevler’, bununla beraber 23 yaşındaki Burak Dakak’ın ilk tiyatro deneyimi.

Burak Dakak

Burak Dakak

SÜREYYA’NIN KARA SEVDASI ‘SÜLÜN’
Oyunda Salih Bademci’nin canlandırdığı ressam ‘Süreyya’nın kara sevdalısı, mahallenin güzeli ‘Sülün’ karakterine ise Sinem Ünsal yaşam veriyor. Afife Tiyatro Ödülleri Senenin En Başarıya ulaşmış Genç Dönem Sanatçısı Ödülü’nün sahibi Ünsal, yeni neslin en başarı göstermiş oyuncularından biri olarak gösteriliyor.
Bakkalından muhtarına, pastanesinden camcısına izleyiciyi eski bir mahalleye konuk eden ‘Aydınlıkevler’ seyirciyi iki perdelik unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

Sinem Ünsal

Sinem Ünsal

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’in kadrosunda Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal’ın yanı sıra Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun yer ediniyor.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.