AKM Çocuk Sanat Festivali’nde renkli anılar

100 bin şahıs ziyaret etti

Tekrardan açıldığı günden itibaren kültür sanat yaşamına yön veren etkinlikleriyle nesiller boyu, sanatseverlerin hayatına dokunan AKM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 18 – 23 Nisan 2022 içinde daha ilkin görülmemiş bir ‘Çocuk Sanat Festivali’ne ev sahipliği yapmış oldu. Evlatların ve ailelerin büyük ilgi gösterdiği festivali, yedi gün süresince ortalama 100 bin şahıs ziyaret etti.

18 Mart günü coşkulu törenlerle başlamış olan festival kapsamında çocuklar, yedi gün süresince her gün birbirinden keyifli tiyatro oyunları ve müzikalleri izlediler. Sanat atölyelerinde resimden müziğe, baleden seramiğe, tişört boyamadan boncuk yapımına sanatın her alanında yeni deneyimler kazandılar.

Yeşilçam Sineması’nda keyifli filmler seyretme fırsatı kabul eden çocuklar, festival alanında sevdikleri çizgi film kahramanlarının maskotlarıyla buluştular. Boyama evinin duvarlarını rengarenk boyayan çocuklar, dev piyanoda dans ederek müzik yapmanın keyfine vardılar.

İnteraktif akvaryumda çizdikleri balıkları denizde yüzdüren çocuklar, Renklerle Dans Kısmı’nde ise birbirinden keyifli müziklerle 23 Nisan coşkusunu yaşadılar. Festivalde İstanbul Devlet Opera Balesi Müdürlüğü’nün Türkiye genelindeki küçüklere yapmış olduğu çağrıyla gerçekleştirdiği 9. Ulusal Fotoğraf Yarışması’na katılan resimlerden oluşan sergi büyük ilgi çekti.

Festival kapsamında ek olarak fotoğraf eğitimi alacak olan evlatların AKM’nin değişik bölümlerinden çekmiş olduğu fotoğraflar “Evlatların Bakış açısından AKM” sergisi olarak sanatseverler ile buluştu.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.