26. Bedia Muvahhid Ödülü verildi

Ödül tiyatronun yıldız hanımlarına

26’ncı Bedia Muvahhid ödül töreni, Uğurtan Atakan yönetiminde 13 Mayıs 2022 Cuma günü Müze Gazhane Prof. Dr. Sevda Şener Sahnesi’nde gerçekleştirildi.
Nazan Yatgın Palabıyık’ın sunmuş olduğu törene İBB Kent Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Türk Hanımefendiler Birliği İstanbul Şubesi Başkanı Selma Durak, Türk Hanımefendiler Birliği İstanbul Şubesi 2. Başkanı Nurten Bağcı ve oyuncu Aslı Altaylar katıldı.

Bu yılki ödül; ‘Yaftalı Tabut’ oyuncuları Bensu Orhunöz, Ceren Hacımuratoğlu, Lale Kabul, Nazan Yatgın Palabıyık, Selin Türkmen, Şenay Bağ ve Yeşim Mazıcıoğlu’na takdim edildi.
Ödül töreninde söz alan Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever; “Dünya nüfusunun yarısını oluşturan bayanların emek harcama hayatındaki bölgeleri ve değerleri hala bir münakaşa mevzusudur. Hanımefendiler cemiyet içindeki alanlarını korumak için her daim savaşım etmek zorunda kalıyorlar. Bedia Muvahhid emeği ve üretimiyle bu gücü taşıyan Cumhuriyetin yıldız kadınlarındandır. Donanımı, kabiliyeti ve dirayetiyle Cumhuriyetin ideallerinin temsilcisi olmuş bir hanımdır. Parlak oyunculara yıldız denir. Onlar karanlığa ışık olan, yol gösteren, geleceği aydınlatan yıldızlar oldular. Daha büyük bir mirasın olmadığını düşünen bir karı olarak yıldızlarımızın çoğalmasını temenni ediyorum. Kent Tiyatrosu olarak Türk Hanımefendiler Birliği ile hanım dayanışması içinde 1995 yılından itibaren hanım oyuncularımızı ödüllendiriyoruz. Bu yıl da, bu geceye ışığını yansıtacak olan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum ve kendilerine nice nice ödüller temenni ediyorum” dedi.

Ayşin Atav’ın anılarını paylaşmış olduğu ödül töreni, arp sanatçısı Fatmagül Ergün’ün yer almış olduğu müzik dinletisiyle bitti.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.