Adam Gibi Adam Bizim Kaymakam

Okuduğunuz haber
YİNE TERÖRİSTLERE DESTEK ÇIKTILAR

Mudurnu Halkı Artık Yeter dedi

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Yine Teröristlere Destek Çıktılar

Yine Teröristlere Destek Çıktılar

VATAN için bir araya gelemeyen ne kadar terör sevici varsa ayağa kalktı

BOLU HABERLERİ      03 Subat 2018 - 18:08     1

Yine Teröristlere Destek Çıktılar

Bolu Emek ve Demokrasi Platformu adına Eğitim Sen Şube Sekreteri Ramazan Kaman Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyelerinin gözaltına alınmasını kınadı.

 

Terör saldırılarında hayatını yitiren Asker, Polis ve diğer masum vatandaşlar için bugüne kadar açıklamalarına rastlanmayan platform üyelerinin teröre yapılan operasyonlar söz konusu olunca hemen insan hakları demesi ve “Barış” söylemi yapıp ellerinde silahla ölüm saçan örgütleri kollaması klasik hale geldi. Yanınlamanın gereği bile olmayan açıklamayı halkımızın kimlerin terör sevici olduğunu görmesi açısından yayınlıyoruz.

 

Kaman, “TTB’ye yönelik demokrasiyi, hukuku, mesleki-toplumsal hak ve görevleri ayaklar altına alan bu operasyonu kınıyor, TTB yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmasını istiyor; tüm TTB örgütlülüğüyle dayanışmamızı ifade ediyoruz” dedi.

 

Eğitim Sen Bolu Şube Sekreteri Ramazan Kaman, Bolu Emek ve Demokrasi Platformu adına yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi: “30 Ocak Salı Günü, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarımızdan Türk Tabipler Birliği’ne (TTB) yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda, TTB’nin 11 Merkez Konsey üyesi gözaltına alınmış, evlerinde, işyerlerinde ve TTB Genel Merkezinde kolluk güçleri tarafından arama yapılmıştır.

 

TTB’ye yönelik bu sindirme operasyonunun nedeni, bilindiği üzere mesleki toplumsal sorumluluk gereği yaptığı “Savaş Bir Halk Sağlığı Sorunudur” açıklamasıdır. Ancak bilinir ki, dünyanın her yerinde tabiplerin temel görevi insanları yaşatmaktır. Türk Tabipleri Birliği’nin de istediği; ölüme karşı yaşamın, savaşa karşı barışın, kısaca insan yaşamının sürekliliğinin sağlanmasıdır.

 

Bu operasyonun nedeni bellidir. Ülkede yaratılan korku atmosferini perçinlemek ve bütün muhalefetin sesinin kısılmasıdır. Kamu kurumu niteliğindeki Anayasal meslek kuruluşlarının görevi, yani kamunun bizlere verdiği görev, insan yaşamını, ülke ve halk çıkarlarını korumaktır. TTB, biz ve bütün emek ve demokrasi güçlerinin çabası da bu yöndedir.

 

Ayrıca rektörlük seçimlerini kaybettiği halde Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan Mahmut Ak, sandıkta yenemediği Prof. Dr. Mehmet Raşit Tükel ve Prof. Dr. Taner Gören’e “Hukuki” süreç sonuçlanmadan 3 aylık uzaklaştırma cezası vermiştir. TTB’ye yönelik demokrasiyi, hukuku, mesleki-toplumsal hak ve görevleri ayaklar altına alan bu operasyonu kınıyor, TTB yöneticilerinin bir an önce serbest bırakılmasını istiyor; tüm TTB örgütlülüğüyle dayanışmamızı ifade ediyoruz”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

bolulu
a.q yüzlerinde meymenet yok ki, vatana millete hayırları olsun, vatan hainleri,,,,,
3 Hatfa önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led