Sabah Namazında Camide Buluşuyorlar

Okuduğunuz haber
YALAN SÖYLEYECEKSEN GELME SAYIN BAKAN
Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Yalan Söyleyeceksen Gelme Sayın Bakan

Yalan Söyleyeceksen Gelme Sayın Bakan

Bakan Eroğlu Bolu'da yaptığı açıklamalarda hem Bolu Halkna hakaret etti hem yalan söyledi.

BOLU HABERLERİ      30 Ocak 2018 - 11:47     9

Yalan Söyleyeceksen Gelme Sayın Bakan

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Gölcük Tabiat Parkı’nda yapılması planlanan yapıların ihalesinin iptal edilmesiyle ilgili, “Belediye ile konuşup, ihalenin yapılıp yapılmayacağını değerlendireceğiz” dedi. "

 

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden birisi olan Gölcük Tabiat Parkı’na yapılması planlanan 25 adet kır evi, dağ köşkü, göl gazinosu ve 18 odalı otelin 22 yıllığına kiralanması için 19 Aralık’ta Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan ve 2 Ocak’ta Bolu Belediyesi tarafından iptal edildiği açıklanan ihale ile ilgili konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuyu tekrar görüşüp karar vereceklerini söyledi.

 

Bakan Eroğlu, dün gerçekleştirdiği Bolu ziyaretinde Gölcük ihalesi ile ilgili yaptığı açıklamada, tabiat parkına yapılacak olan yapıların gölün su toplama alanı içinde yapılacağının sanıldığını ve bu konunun istismar edildiğini belirterek, “Yapılacak şey özellikle orman evi dediğimiz, ağaç kesmeden yapılacak yapılardı. Biz bunu Uludağ’da yaptık. Hiç ağaç kesmedik. Ağaçlar arasında vatandaşların gelip oturacağı mekanların yapılması isteniyordu. Bütün kurumların görüşünün alındığı bir plan vardı. Ama bunu ağaç kesilecek, orası mahvedilecek, Gölcük elden çıkacak gibi bu şekilde kasıtlı olarak bazı gruplar ele aldı” dedi. Bakan Eroğlu ağaç kesilmeyecek dedi ama betonlaşmadan hiç bahsetmeyerek Bolu halkından betonlaşmayı saklamaya çalıştı. Katıldığı programlarda elinde ağaç evlerin fotoğrafı ile dolaşan Bakan, betonlaşmaya mahal verecek yapıların fotoğrafını hiç göstermedi. Ayrıca tepki veren Bolu halkına “Bazı guruplar” diyerek vatandaşlara da hakaret etmiş oldu.

 

BETONLAŞMADAN BAHSETSENE SAYIN BAKAN

Gölcük’te ağaç kesilmesine müsaade etmeyeceklerini ve başka yerlerde de bunun örnekleri olduğunu kaydeden Eroğlu, “Orman köşkü deyince bunlar büyük köşkler sandılar. Buna bungalov diyorlar yani kır evi. Ben bungalov kelimesini sevmediğim için orman köşkü diye söylemiştim. Köşk dediğimiz öyle köşk değil. 2 odalı, içinde tuvaleti, yatacak yeri olan, ağaçlar arasında küçük evlerdir. Dünyada bunun örnekleri zaten var. Yapacağımız buydu. Belediyemiz bunu iptal etti. Birlikte konuşup karar vereceğiz. Bir tek ağacın bile kesilmesi söz konusu değil” şeklinde konuştu.

 

 

GÖLCÜK OTURULACAK BİR YER DEĞİLDİR

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son olarak projenin bir ihtiyaca yönelik olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Gölcük’teki o gölü de tahrip edecek bir alan değil. Oradaki yoğunluk baskısını biraz dışarı atmak için yapıyoruz. Ben geçenlerde geldim. Baktım oturacak yer yok. İğne atsan yere düşmüyor. Sosyal bir takım imkanlar yeterli olmuyor. Oraya insanlar geliyor. Kuyruk oluyor. Gerçekten gelen insanları ağırlamak için böyle bir ihtiyaç olduğunu düşündüm. Orman içinde sosyal donatılara, tuvaleti, oturacak mekanları, çay içeceği bir yer veya kalacaksa orman içinde küçük bir kır evi ihtiyacı var. Bunu ihtiyaca binaen yapıyoruz. İhale iptal edildi. Belediye ile konuşup tekrar yapılıp yapılmayacağını değerlendireceğiz” diyerek skandal açıklamasına son verdi.

 

Aşağıda izleyeceğiniz videoda tabiatın tam ortasına betonlaşma olarak yapılacak otel ve park yeri açıkça görülüyor. Bakan eroğlu katıldığı programlarda sadece ağaç evlerin fotoğrafını gösteriyor ve halkı yanıltmak için gerçekleri açıklamıyor.

 

KGT Dernek Başkanı Mahmut ALAN, "İkide bir Gölcüğe sahip çıkan Bolu halkına hakaret edip duruyorlar. Adamsanız çıkın Bolu halkına bir sorun bakalım cevap olarak ne alacaksınız.Madem bu kadar iddialısınız, korkmanıza gerek yok.Çıkın delikanlı gibi Bolu halıkının malının ne yapılacağını Bolu halkına sorun. Hodri meydan. Bolu halkına fetöcü dediniz, bazı guruplar dediniz, esas kötü niyetli sizlersiniz.Kimlerle ne pazarlıklar yapıldığını biliyoruz. Gölcüğe dokunarak Ak Partinin tepki toplamasını sağlayanlar halka hakaret edemez" dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 9 yorum yapılmış.

vatandas
Mahmut baskanda olmasa zaten dunyadan haberımız olmayacak.
3 Hatfa önce
Ali candan
Aynaya bakmayın böyle oluyor
3 Hatfa önce
Gölcük
3 Hatfa önce
gölçük
Bolu halkına sorsunlar Gölçüğün nasıl dfeğerlendirleceğini rantçı tayfaya sormasınlar
3 Hatfa önce
vatandaş
anlayacaksınız ama geç olacak sizle beraber bizde çekeceğiz gerçi ne söylesek boş biliyorum çünkü sizlerin kalpler mühürlü kulaklar kapalı sadece para zevk sefa düşünüyorsunuz ALLAH hidayet nasip eğlesin
3 Hatfa önce
vatandaş
doğrudur yalnız sizin ettiğiniz zulmü de kimse etmedi bize nerdeyse nefes almak ta para bizler emekliyiz bu kadar da ezmeyin bu milleti son göl kuruduğunda son bugday ekilen tarla bittiğinde paranın yenmeyecek bir nesne olduğunu
3 Hatfa önce
vatandaş
bizler sabrediyoruz çünkü gücümüz engel olmaya yetmiyor maalesef ..ALLAH ın verdiği nimetleri bizlere para karşılığı lütuf gibi sunmayı bi bırakın artık yeterrr hesap var mizan var unutmayın doğma büyüme bolulu yum hizmet verdiniz
3 Hatfa önce
vatandaş
ebedi hayata geçince eyvah hata yaptık diyeceksiniz amma velakin iş işten geçmiş olacak boluda ücretsiz gidebileceğimiz hiç bir yer bırakmadınız sizleri ALLAH a havale ediyorum elbet hesap günü gelecek deterler açılacak ...
3 Hatfa önce
vatandaş
öncelikle mahmut alan kardeşe sonuna kadar katılıyorum bolu halkına sorun bakalım ne diyeceğiz ikincisi de asıl olan ALLAH ın bizlere verdiği nimetleri tarumar etmeye yada sadece para olarak görmeye nereye kadar devam edeceksiniz
3 Hatfa önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led