Bunun Adı Şerefsizlik

Okuduğunuz haber
TEMAYÜL YOKLAMASINDA SKANDALLAR ZİNCİRİ

Temayül Yoklamasında Birinci Kesinleşti

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Temayül Yoklamasında Skandallar Zinciri

Temayül Yoklamasında Skandallar Zinciri

Bolu koordinatörü olan Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Bolu’ya gelerek ilk başta Nurettin Doğanay ile görüştü. Daha sonra Ak Parti İl Binasına geçen Hacı Turan skandallar zincirine imza attı.

BOLU HABERLERİ      09 Ocak 2018 - 01:33     1

Temayül Yoklamasında Skandallar Zinciri

Ak Parti İl binasındaki konferans salonunda gerçekleşen Temayül yoklamasına Genel Merkezden Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan ve Hüseyin Devecioğlu katıldı.

 

Hacı Turan temayül yoklamasına başlamadan 15 dakika önce Ak Partide ki istifalar hakkında konuştu. Daha sonra Divanı oluşturdu. Görevini, Burakhan Erbay’a bırakan ve şu anda Belediye Özel Kalem Müdürlüğünde kadro verildiği iddia edilen Taha Furkan Sönmezel’in Divan’da yer alması Ak Partililerin tepkisini çekti. Divan kurulunda Hacı Turan’ın yanına diğer adayların gözünün içine baka baka Belediyespor’dan maaş alması ile gündeme gelen Arzu Aydın’ın oturtulması, aday olarak ve kadın kolları Başkanı olarak iki kere görüşülmesi yine Ak Partililerin yoğun tepkisini çekti. Bir başka tepki çeken olay ise eski Merkez ilçe Başkanı Adil Esen’e oy kullandırılmaması ve yüz yüze görüşülmemesi oldu. Oy kullanma ve anket sırasında yaşanan ciddiyetsizlikler bir süre sürdükten sonra düzeltilerek toplantı devam etti.

 

Temayül yoklaması ile ilgili bilgiler veren Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan; “ İl Başkanları, İl Kadın Kolları Başkanları, Kurucular Kurulu, Mevcut ve daha önce Milletvekilliği yapmış,Eski il başkanları, il başkan adayları, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanı ile yüz yüze görüşülerek İl Başkan aday adayı konusunda bilgi alınacak. İl yönetim kurulu üyeleri, İl kadın gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, demokrasi hakem kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetimi, il genel meclis üyeleri, merkez ilçe belediye meclis üyeleri, kadın kolları ilçe başkanları, gençlik kolları ilçe başkanları olmak üzere yaklaşık 17 kademe var. Bu arkadaşlarımız anketle temayül yoklamasına katılacak. Bu arkadaşlarımız en 3 kişinin ismi yazacak. Fakat arkadaşlarımız kendi isimlerini ankete yazmayacaklar” dedi. 

 

Ak Parti’nin diğer iller de yaptığı temayül yoklaması uygulaması ilimizde de değişmedi. Burada da yapılacak olan görüşmeler ve anketler Genel Merkezde toplanarak, yapılacak görüşmelerin ardından 3 aday adayı belirlenecek. Bu adaylarda daha sonra Genel Merkeze çağrılarak yüz yüze görüşülecek. Konuyla ilgili Turan şunları söyledi; “ Biz bu görüştüğümüz arkadaşlardan aldığımız kararlar neticesinde en az 3 veya 4 arkadaşımızı Genel Merkezimize davet edeceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız RecepTayyip Erdoğan’ın önderliğinde oluşturulacak komisyon ile Bolu’nun yeni il başkanı belli olacak” dedi.

 

TURAN’DAN, DOĞANAY’A TEŞEKKÜR

 

Konuşmasının sonunda Turan; “Bu vesileyle bu zamana kadar gayretli bir çalışma içerisinde olan Nurettin Doğanay’a ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Siyaset bir bayrak yarışıdır. Bugün bu makamlarda olursunuz, yarın başka makamlarda olursunuz. Siyaset hiç birimiz için meslek değildir. Siyaset bir temsil makamıdır” diye konuştu.

 

Temayül sonucu Genel Merkez tarafından hala açıklanmazken Mehmet Emin Güz’ün birinci sırada yer aldığı kulislerde konuşulmakta.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

Hasan
2 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led