Çakıcı, Erdoğan'a Mektup Yazdı

Okuduğunuz haber
TAŞKESTİ VE AK PARTİ'YE İHANETİN BELGELERİ

Bir gün bir yiğit kapınızı çalabilir

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Taşkesti ve Ak Parti'ye İhanetin Belgeleri

Taşkesti ve Ak Parti'ye İhanetin Belgeleri

İddiaya göre, Reisi Cumhur'dan aldıkları güçle Ak Partiye ihanet ediyorlar.

BOLU HABERLERİ      12 Ocak 2018 - 03:00     27

Taşkesti ve Ak Parti'ye İhanetin Belgeleri

Bolu Mudurnu ilçesi Taşkesti Belde Belediye Başkanı Saim Çevik geçtiğimiz aylarda genç bir kıza taciz, tehdit ve basit yaralama iddiası ile tutuklanmıştı.

 

Saim Çevik yaşadığı olaylarla alakalı devamlı kumpas kurulduğunu ve suçunun olmadığını beyan etmişti. Saim Çevik’in cezaevinden tarafımıza ulaştırdığı belgelerde, Ak Parti Bolu İl Yönetiminde bulunan ve Sarot Termal’in bürokrasi işlerini yürüttüğü iddia edilen Turgay Arıkan ile Ak Parti Bolu İl Başkan yardımcısı ve Aladağ Yapı Denetim Ltd. Şti. sahibi Melih Demirci hakkında çok ciddi iddialarda bulundu.

 

Saim Çevik’in iddiasına göre; Şu an cezaevinde bulunmasına sebep olan olayın nedeni Sarot Termal’in kaçak ve usulsüz yapılarına izin vermeyerek Taşkesti Beldesinin kamu menfaatlerini koruduğundan dolayı başına bu olayların geldiğini belirtti. Saim Çevik iddialarına şu şekilde devam etti.

 

Saim Çevik, “Aslında başıma gelen bu olayların başlangıcı Belediye Başkanlığı görevine yeni başladığım 2014 senesinde Sarot Termal ile alakalı kanun dışı evrakların imzalatılmak istenmesi ile başladı. Ak Parti İl Yöneticisi ve Sarot Termal’in müdürü olan Turgay Arıkan, İstanbul’dan buldukları bir şehir plancısına çizdirdikleri usulsüz ve kamu zararı oluşturan şehir planını, Taşkesti Belde Belediyesindeki bazı Ak Partili Belediye Meclis üyelerini Sarot Termal Oteline davet ederek, (normal şartlarda Belediye kayıtlarına girerek Belediye Meclisinde üyeler ile görüşülüp oylama ve karar sonucun onaylanarak imzalanması gereken planı) Belediye kayıtlarına hiçbir şekilde girmemiş bu imar planını Ak Partili meclis üyelerini bir şekilde ikna ederek imzalatmış. Sonrasında Turgay Arıkan Belediye’ye benim yanıma gelerek, bu usulsüz imzalanmış imar planını imzalamamı istedi. Bende hemen planı kendisinden alarak Fen İşleri memurum Ahmet Tezcan’a planı göstererek “bu planın resmiyete girip girmediğini” sordum. Fen İşleri memurum bana “Getirilen imar planının uygun olmadığını ve resmiyet dışı bir evrak olduğunu, meclis üyelerinin bu evrakı kesinlikle imzalamamaları gerektiğini ve bu evrakları imzalamalarının usulsüzlük olduğunu söyledi. Bende Turgay Arıkan’a “Sen bana neden bu usulsüz evrakı imzalatmak istiyorsun” diye sorarak elinde ki tüm evraklara el koydum. Sonrasında bu planı tanıdığım bir şehir plancısına gösterdim. Bana kesinlikle bu imar planının kamu zararı oluşturduğunu tamamen Sarot Termal’in çıkar ve menfaatleri için hazırlandığını bana söyleyerek uyardı. O günden sonra Turgay Arıkan usulsüz imar planını benden almak için rüşvet teklif etti ve devamında tehdit etti. Bende usulsüz olan imar planını vermedim” dedi.

 

Tutuklu bulunan Saim Çevik bomba iddialarının devamında, “Sarot’un yapı denetim işlerini yürüten dönemin Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Melih Demirci,  bu olaylardan haberi olduğunu söyleyerek kendisi bizzat bana aracı koyarak usulsüz ve kaçak yapılardan dolayı  ‘Yapı denetim şirketinin kapanacağını ve çok büyük cezalar alacağını, bu konunun çok ciddi olduğunu’ iletti. Bende usulsüz hiçbir şeye müsaade etmeyeceğimi belirttim. Kaçak yapıların ruhsatlandırılması konusunda araya çok kez şu an ismini vermek istemediğim birden çok kişiyi aracı koydular. Ben de tekraren kamu zararı oluşturan hiçbir usulsüzlüğe izin vermeyeceğimi söyledim” dedi.

 

O günlerde Belde Belediyemize, Sarot Palas Projesine yakın mahalle ve köylerden çok yoğun şikayetler geldiğini belirten Saim Çevik, “Belediye inşaat teknikeri ve Fen memurlarımı alarak kaçak yapıların olduğu yere gittim.  Mahalle ve köylere giden yolun mevcut imar planına aykırı olarak yapılaşmaya gidildiğini gördüm. Mahalle ve Köylere giden yolun sağ tarafına duvar, sol tarafına da kaçak ve ruhsatsız binaların yapılmak sureti ile yolun daralmasına sebep olduklarını tespit ederek tutanak altına aldırdım. Resimlediğimiz yolu ve kaçak inşaatı defalarca kez uyarmamıza rağmen inşaa etmeye devam etmeleri neticesinde 05.12.2016 tarihli tutanakla mühürleyerek Sarot Palas isimli firmaya imar cezası olarak 433 Bin 367 Tl cezai işlem uyguladık. Bu anlattığım konularla alakalı belgeler ekte mevcuttur. Sonraki günlerde rahatsızlanarak hastaneye yattığım bir dönemde vekaleten yerime bıraktığım Mehmet Çahan isimli Meclis üyemize Turgay Arıkan tarafından bir şekilde ikna edilerek mühürleri ve yüksek tutardaki cezai işlemi iptal ettirmiş. Bunun üzerine yaptığım araştırmada Turgay Arıkan’ın benim arkamdan meclis üyelerine baskı altına alarak mühürleri kaldırttığını öğrendim” dedi.

 

Sözlerine devam eden Saim Çevik, “Bende bu yapılan hukuksuz işlemleri İl Başkanıma anlattım ve Turgay Arıkan’ın bu hukuksuz işleri organize ettiğini ilettim. O günden sonra üzerime oyunlar oynanacağını yakın çevrem ve bu konuyu bilen kişiler devamlı bana söyledi ve uyardı. Bende yakın çevreme Partim ve Taşkesti Beldesinin zararına olacak hiçbir şeyi onaylamıyacağımı ve kim ne yaparsa yapsın adaletsizlik yapmayacağımı söyledim. Son dönemde yaşadığım talihsiz olayda üzerime atılı suçların tamamen bunlardan kaynaklandığını ve Turgay Arıkan tarafından üzerime kurulan bir komplo olduğuna inanmaktayım. Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın kurduğu partimize leke getirmemek için çabalamam ve Taşkesti’nin kamu menfaatlerini korumamdan dolayı il yönetimi içerisinde bulunan kendi çıkar ve menfaatlerini düşünerek hareket eden Turgay Arıkan ile Melih Demirci gibi kripto kişilerin oyununa getirildiğimi düşünüyorum. İddia ettiğim tüm olaylar imzalı ve belgelidir. Bununla ilgili suç duyurusunda da bulunacağım” dedi.

 

Saim Çevik savcılığa iletilecek belgeleri hazırladığını ve bunun öncesinde kamuoyu nezdinde kişiliğinin ve itibarının zedelendiğini belirterek olayları paylaşmak istediğini belirtti.

 

Bomba iddiaların devamının geleceğini tahmin ettiğimiz bu olaylar silselesi, Ak Parti İl Yönetimi ve Taşkesti Belde Teşkilatı içersinde ki kanunsuz işlem yapan ve çıkar sağlayanların gerçek yüzünü ortaya koydu.

 

Yazılan iddialar eğer doğru ise Ak Parti vizyonuna uymayan ve tam aksi yönde hukuksuz davranarak kamu zararı oluşturmaya çalışan Turgay Arıkan hakkında Bolu İl yönetimi ile Ak Parti Genel Merkezi nasıl tavır takınacağı ve Saim Çevik’in işaret ettiği Ak Parti İl Yöneticisi Turgay Arıkan’ın nasıl cevap vereceği kamuoyunda merakla bekleniyor.

 

İstifa eden İl Başkanı Nurettin Doğanay ve İl Başkan yardımcısı Melih Demirci’ye İl yöneticisi Turgay Arıkan’ın usulsüzlük iddiaları da eklenince Ak Parti Teşklilat Başkanı Mustafa Ataş’ın Ak Parti içersinde nasıl bir önlem alacağı ve hukuksuzluk karşısında uygulayacağı yaptırım merak edilen konuların başında geliyor.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 27 yorum yapılmış.

Bolulu
Yakında köylüleride geçirmeyecekler yoldan
1 Ay önce
Taskestili genç.....
Birakin artık kuculmeyin bu kadar kim kimin ne oldugunu sizden önce allah biliyor görüyor saim cevik fetönün F sini bilmez anlamaz o herkesle oturup herkesle görüşürdü. O bahsettiginiz kişiler onun köylüsü ve akrabasi olur akrabalik koyluluk dışında onlarla onun başka bağı yoktur araştırılsin bakalim kimlerin bağlantısı varmış çıkar ve çıkacakta emin beyin kardeşini yurtdışına çıkmasına kim yardimci olmuş turgay olmasin bu kişi niye yurtdışında siz bunlari araştırın cahil dediginiz her lafta kişi anlamaz fetoden falan siz okumuşlar bilirsiniz o yollari...
1 Ay önce
gerçekler
Saim çevikin özeli ailesini ilgilendirir ayrıca biz eğlenceye düşkün olduğunu biliyoruz ama bu olayın sarot ve turgayın kumpası. Ayrıca turgay başkanın akrabası olan su fabrikasındaki kız ile 5.6senedir ilişkisi var başkanda turgayı belediyeden siktir ettiği için zaafından yararlanıp bu iş baßına geldi.sarotun gayri meßhur işleri de incelensin.saiminde. turgayında.yalnız saim kaçak binalara para yiseydi izin verirdi.bu işler başına gelmezdi.
1 Ay önce
Gerçekler rumuzlu kisiye 2
Taşkesti 2. Etap tokiyi Saim niye oyaladı biliyomusun TOGİ diye bir firma ile anlaşma yaptı karşılığında ne alacaktı acaba yıllarca devlet tokisi kasıtlı takip edilmedi saim ara sıra Ankara'ya gidip toki tabelası onunde sadece fotoğraf çektirdi garip guraba bizler bekleye duralım bundan büyük pis iş olurmu. Ama ALLAH büyük.
1 Ay önce
Gerçekler rumuzlu kisiye
Fetö ile ilgili Birazda ben bilgi vereyim Saim çevik darbe girisimine kadar Fetö Taşkesti bölge sorumlusu Hayrettin Karataş ile ortak is yapiyordu sunpet petrol yanı araziyi dahi ortak aldılar yine fetocu hakim Muhittin Karataş ile darbe girişimine kadar sıkı fıkı görüşüyorlardı ve daha bir sürü feto bağlantıları. Ayrıca bahsettin Turgay ile ilgili bisey varsa hemen savcılığa git.
1 Ay önce
gerçekler
Turgay arıkan senve eşin mudurnuda feto toplantılarına katıldın. Sarotta toplantılar yaptın fetocularla. Darbeden sonra evinden gizli kitaplar attın çöpe.yıllardır ak partiye ihanet ettin ama partiyi kullanarak sarotun ve kendi pis işlerini yaptırdın.
1 Ay önce
HALKTAN BİRİ
Saim Çevik bence iyice batma bizler senide Turgay'ıda çok iyi biliyoruz. Seçilmiş olan sensin bolgeyi kalkındırmak için iyi işler yapmak senin işin.Turgay ın şeçilmiş aktif bir gorevi yokki . Saim Taşkestiye çok şey kaybettirdin.
1 Ay önce
TAŞKESTİLİ
Bir Taşkestili olarak külliyen yalan biz Saimide biliriz Turgayıda biliriz ve saimin çevirdiği dolaplarıda çok çok iyi biliriz.
1 Ay önce
Allah Kulu
Hepsi kavşak bunların. Mahmut Alan ikna edilip kendi kadrolarıyla birlikte AK Parti Bolu il ve ilçe yönetimlerini devralmalı.
1 Ay önce
çok önemli değil
herkes haddini bilmezse aradaki mesafeyi korumazsa sen ona gebe ben ona gebe misali......yatırım yapmak güzelde bu demek değilki belediyede benim hükümette benim dersen bunada kaşık tutan siyasiler olursa vatandaşın çıkarlarından çok kendi menfaatlerini önde tutarsan bu adil olmaz sonrada dinden imandan bahsedersiniz bumu sizin din anlayışınız ama moda bu halkı kandırabilir ama allahı kandıramazsınız bugünün yarınlarıda olacak.gerçi iş işten geçti .....sür eşşeğini niğdeye.......
1 Ay önce
Abidik Gubidik
1 Ay önce
bilen bilir
Sarotun yönetim kurulu.başkani emin yerdelen ve avanelerinin isi bu herkez bunu biliyor .kimse kimseye camur atmasin !!! bunlar mal icin para icin Yapmayacaği pislik yok
1 Ay önce
Köyüm
Köyüme yazık oldu ne ağaçlar toprağın altında kaldı kesildi köyümüzün yolu taraldi köy namına köy toprağı kalmadı yazıklar olsun kimin ne çıkarı olduysa haram olsun zıkkım olsun efrahim başkan köyümüzün hakkını savun sen bu köyün evladisin köyüne sahip çık
1 Ay önce
gerçekler
sarot. Turgay. Melih.Saim çevik ve hepsinin aileleri.kardeşleri özel hayatları incelensin.kim doğru ortaya çıkar
1 Ay önce
vatandaş
eski başkan birileri çıkarda o boludaki evinde i.i ile neler yaptığınızı basına anlatırsa yazık olur vallahaperişan olursun
1 Ay önce
ali koc
Vay çakallar.ne dolaplar çevirmişler
1 Ay önce
Vatandaşş
Oradaki inşaatların Uygunluğu denetlenmeli..
1 Ay önce
vatandaş
Habere bakılırsa başkan haklı ancak, evli bir başkanın evine zorla bayan getirmesi alkol alması, darp bununla alakalı ben haberde açıklama görmedim. Asıl Konu haberde sanki saptırılmış gibi, yazık ne diyelim.çok yanlış işler...
1 Ay önce
O bilir beni
Kendi yediği naneleri aklatmak uğruna kimlere çamur atıyor bi bakın... halkta bunu yer zaten. Daha nelerini biliyoruz senin saim çevik
1 Ay önce
Bi adam
Böyle delikanlı haber yaparsan can feda.. Nurettin Doğanay üstndeki il başkanını pasif ederek bazı ellerle il başkanı oldu. Bütün fetocuları koruyup kolladı. Feto operasyonlarına kalkan oldu. Nurettin belkide gizli bir fetocu bile olabilir. Allah razı olsun mahmut alan. Satılmış gazeteciler gibi olma. Ama kendinede çok dikkat et FETO cu şerefsizlerden herşey beklenir.
1 Ay önce
Yabancı
Buarada ilıca köyündeki sarot termal e ayit inşaat lara ve usulsüz inşaat lara da bakılmalı ve köy deki yönetim nasıl menfaat sağladığı araştırmalar yapılması lazım
1 Ay önce
Mdrn
Aynı imar konuları ilgili şirketin Mudurnu da yapmış olduğu burj el babası projesi Mudurnu belediyesi ve ayar müdürü( ilçe başkanlığına atanan) bulunduğu konum da teşkilat tarafından değerlendirilmeli
1 Ay önce
ilgisiz ilgili
Bakalım zeki müren bunu da görecek mi (sevgili ulusal medyamiz)
1 Ay önce
Taşkestili
Turgay arıkanın nasıl bir yükselişle neler alıp sattığının ve mal varlığının nerelere geldiği araştırılmalıdır.sizin öncenizide bikşyoruz ne olduğunuzuda biliyoruz
1 Ay önce
Kelpeten
Taşkesti belediye Başkanı Saim Cevik sarota yamılmadığı sarotun onu satın alamadığı için orda zannedersem sadece onlarla kalmıyor bence belediyedeki bazı adam sıfatındaki zatlarında eli var insanlar görsün artık gerçekler bunlar
1 Ay önce
şenol karacasulu
şimdi o yaptığın hatadan sıyrılmanın yoluna girmişsin. ne işin var böyle kadınlarla ve öyle mekanlarda burada hatalısın. bu yazdıklarını şimdi değil taa başta gereken mahkemelere bildirecektin şimdiden sonra önemi yok gibi
1 Ay önce
Vatandaş
Eğer bu olaylar doğru ise bolu ve ilçelerde bulunan 10 yıllık bütün binalar ve yapılar acil denetlenmeli ve kim ne yaptı ne imzaladı bu millet nasıl kandırıldı öğrenmeli ve bu işleri yapanlara cezaları en ağır bir şekilde kesilmeli mütaitler bil hassa yapıları araştırmaya girmeli Ağır cezalar kesilmezse vatandaştan oy istemeye güven tazelemeye gelmesin kimse yüzlerine küfür eder bu millet.
1 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led