Yılkın, Allar Fay Hattını Kaydırıp Rant Elde Edecek

Okuduğunuz haber
MHP, HIZ LİMİTLERİ ARTTIRILSIN DEDİ

5 Senede Ağaçlar Yok Edilmiş

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    MHP, Hız Limitleri Arttırılsın Dedi

MHP, Hız Limitleri Arttırılsın Dedi

Gerede Mhp Meclis üyesi Hüseyin Birbilener ile Hasan Hüseyin Şişman, hız limitlerinin arttırılması için komisyona öneri verdiler.

BOLU HABERLERİ      03 Ocak 2018 - 22:46     0

MHP, Hız Limitleri Arttırılsın Dedi

Gerede Belediyesinin MHP'li Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Birbilener ile Hasan Hüseyin Şişman, kanunun şehirlerarası yolda binek otomobil hız limitinin 82’ye şehir içindeki (Osmanlı Caddesi) binek otomobil hız limitinin ise 70’e çıkarılmasına olanak tanındığını, bu nedenle Gerede Trafik Komisyonu’ndan hız limitlerini yükseltmelerini talep ettiler.

 

MHP Belediye Meclis Üyelerinin sunduğu önergede şu ifadeler yer aldı:

 

21 Kasım 2017 tarihinde, hız ve ışık ihlallerinin önüne geçilmesi ve güvenlik tedbirleri amacıyla faaliyete giren Trafik elektronik Denetleme Sistemi’nin amacını aşarak vatandaşlarımıza ciddi maddi zararlar verdiği ortaya çıkmış ve kanunlar çerçevesinde yeni düzenlemeler yapılmasının gerekliliği vuku bulmuştur.

 

Trafik akışında yaşanan sıkışıklığın giderilmesi ve düşük hız sınırlarının verdiği zararları gidermek adına ‘Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ 2014 yılında Resmi Gazete’de yayınlanmış ve yerleşim yerleri içerisindeki ve ana yollardaki hız sınırı kısmen arttırılmıştır. 15. Madde’de geçen; ‘İl ve ilçe trafik komisyonları ile ulaşım koordinasyon merkezleri, yerleşim yeri içinden geçen bölünmüş devlet ve il yolları ile belediyelerin yapım ve bakımından sorumlu olduğu taşıma kapasitesi yüksek, can ve mal güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alındığı, yaya geçişlerinin alt ve üst geçişlerle sağlandığı bölünmüş karayollarında araç cinsleri için ayrı ayrı olmak üzere hız sınırlarını 32 km/s’e, yerleşim yeri içinde bulunan diğer bölünmüş karayollarında ise 20 km/s’e kadar artırmaya yetkilidir. Yerleşim yeri içinden geçen ve Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda bulunan devlet ve il yollarında yapılacak hız artırımlarında, Karayolları Genel Müdürlüğünden yola ilişkin alınması gerekli tedbirler ile yolun işletim hızına ilişkin bilgiler alınarak göz önünde bulundurulur.’ İbaresi İlçe Trafik Komisyonumuza şehirlerarası yoldaki binek otomobil hız limitini 82’ye, şehit içindeki (Osmanlı Caddesi) binek otomobil hız limitini ise 70’e çıkarılmasına olanak tanımaktadır.

 

Ayrıca ışık ihlallerinde yazılan cezaların birçoğu, yeşil ışıktan kırmızı ışığa geçiş süresinin çok kısa olması ile yazılmış ve bu durumda vatandaşlarımıza ciddi maddi zararlar vermiştir.

 

Sonuç olarak, ilçe trafik komisyonumuzdan hız limitlerinin kanunlar çerçevesinde gözden geçirerek birçok il ve ilçede de olduğu gibi arttırılmasını, kırmızı ışıktan yeşil ışığa geçiş süresinin incelenerek, geçiş süresinin ikaz ile birlikte durabilmek için makul süreye çıkarılmasını Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyeleri olarak önermekteyiz. Gereğini arz ederiz

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led