Adil Esen Ne Yaptı

Okuduğunuz haber
MENGEN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN BÜYÜK SKANDAL

ABAK Ailesinin Acı Günü

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Mengen Milli Eğitim Müdüründen Büyük Skandal

Mengen Milli Eğitim Müdüründen Büyük Skandal

Yangın yönetmeliğine aykırı olan yurdu pansiyona çevirdiler, yetmedi Milli Eğitim Müdürü Salih Çelebci ile şömine keyfi yaptılar. Pansiyonda yangın çıkarsa ölecek çocuklar kimin umurunda.

BOLU HABERLERİ      11 Ocak 2018 - 16:33     24

Mengen Milli Eğitim Müdüründen Büyük Skandal

Bolu Mengen’de Milli Eğitim Müdürü’nün kaçak olduğu iddia edilen ve yurt gibi kullanılan Bilhan isimli pansiyonu ziyaret ederek yemek yemesi ve bu fotoların pansiyon sayfasında paylaşılması kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

 

Bilhan isimli pansiyonun kanunlara göre öğrenci barındırmaması gerekirken aksine Bakanlıktan izinli olduğunu iddia ederek ve çeşitli basın kuruluşlarına reklam vererek öğrenci topladığı anlaşılıyor. Kaldı ki yurt gibi kullanılan pansiyon, Bakanlık yetkililerince yangın yönetmeliğine uymadığı için ruhsatı verilmeyen bir işletme. Hal böyle iken ve Adana’da meydana gelen yangında ölen öğrencilerin yaşadıkları kamuoyunca bilinirken böyle bir işletmenin açık olması ve Milli Eğitim Müdürü Celebci’nin yemek ile şömine pozları vermesi Devletin memuru mu? Yoksa pansiyonu işleten şahısların memuru mu? Sorusunu akıllar getiriyor.

 

Celebci’nin daha öncede Mudurnulu siyasilerle maklube sofrasında fotoğrafları ortaya çıkmış lakin hiçbir soruşturma geçirmemişti. Bundan cesaret almış olacak ki sayın Müdür Celebci, resmiyette kaydı olmadığı açıkça görülen yurtlarda yemek pozları verebiliyor.

 

Aşağıda belirtilen maddelere bakıldığında skandalın boyutu daha net görülüyor.

 

 • www.mengen.gen.tr adresinde reklam koymak sureti ile milli eğitim bakanlığının ismi kullanılarak, kanunsuz bir şekilde kaçak olduğu iddia edilen Bilhan yurtlarının reklamı yapılıyor.
 • https://www.facebook.com/httpbilhanpansiyon/  adresinde Mengen milli eğitim müdürü Salih Celebci ‘nin 04 Aralık 2017 akşam yemeğinde ziyaret ettiği ve kaçak olduğu iddia edilen öğrenci yurdunun yukarıdaki facebook hesabından teşekkür metni yayımladığı görülüyor.
 • https://www.facebook.com/httpbilhanpansiyon/ yine bu adresteki fotoğraflarda milli eğitim bakanlığın adını kullanarak yasa dışı reklam yaptığı açıkça görülüyor.
 • Fotoğraflarda kaçak yurt sahibi Sadi Şeyhan ile Mengen Milli Eğitim müdürü Salih Celepci’nin şömüne keyfi dikkat çekiyor.
 • Adı geçen kaçak öğrenci yurduna şikayet üstüne Bolu milli eğitim müdürlüğünün müfettişleri bir çok defa gittikleri ancak hiçbir işlem yapılmadığını, bu konuda da eski dostu olan ve kendisine sürekli yemek ikram edilen Mengen Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci’nin etkisi ve parmağı olduğu iddia ediliyor.
 • Adı geçen Bilhan Park işletmesi kız ve erkek olarak 2 ayrı binada iddiaya göre kaçak yurt işletmeciliği yapmakta ve milli eğitim bakanlığı tarafından 2 binanın da yurt ruhsat talebi ret edilmiş durumda.  Çünkü Adana ilindeki öğrenci yurdu yangını ve 12 çocuğun yanarak feci bir şekilde can vermesinden sonra yurt açmak için ilgili yangın yönetmeliğe uygun bina yapma zorunluluğu getirildi.
 • ZS Bilhan park aş işletmesi ilgili yangın yönetmeliğine uygunsuz olduğu, engelli kullanımına uygun olmadığı ve konut arasında ticaret yapmaya kalktığı için BOLU MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ tarafından talebi ret edilmiştir. Ancak Mengen Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci çocukların canını hiçe sayarak buna göz yummakta ve Bakanlığın isminin kullanılmasına müsaade etmekte, üstüne üstük yemek ziyaretleri yapmakta.
 • 7 mayıs 2017 tarihinde resmi gazete de yayımlanan özel öğrenci barındırma hizmetleri yönetmeliğinde bu şekilde kacak öğrenci yurtlarının ve pansiyonlarının kapatılması veya kontrol altına almak için ruhsatlandırılması için bir çalışma yaptı ancak Bolu Mengen ilçe Milli eğitim müdürü Salih CELEPCİ hem ruhsatsız hem kaçak olan bir öğrenci pansiyonunda yemek yemesi Mengen’de milli eğitimin bugün geldiği durumu göstermektedir.
 • Kaçak olduğu iddia edilen pansiyonun reklamlarında Milli Eğitim Bakanlığının adını kullanması, çeşitli internet sitelerinde bu şekilde reklam vermesi, milli eğitim bakanlığı tarafından izinli yazması Mengen Milli Eğitim Müdürü Salih Celepci’nin görevini nasıl yaptığının ve nelere göz yumduğunun veya nasıl bir menfaati var sorusunu akıllara getirdi.
 • Mengen Milli Eğitim Müdürü Salih CELEPCİ’nın “Mudurnu ilçesindeki maklubeciler” başlıklı haberde yapılanmaya birlikte bir fotoğrafı ortaya çıkmıştı. Müdür yine bir yemekte idi ama bu sefer maklube olarak binen fetonun yemeğiydi.            www.bolubakis.com/m/news.php?id=2383
 • Mengen milli eğitim müdürü Salih CELEPCİ daha önce de ingilizce ders açığı olan bir veli ye “ne gerek var İngilizceye, OSMANLICA öğrensinler” demiş lakin kendinin de Osmanlıca bilmediği ortaya çıkmıştı.
 • Milli eğitim bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış yurtlara https://mebbis.meb.gov.tr/kurumlistesi.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 24 yorum yapılmış.

Adil
Çok yazık bu memlekette Eğitim de bitti, herşey bitti. Adamlara bak ya. Ruhsatsiz yurt aç bakanlığın adını kullan.
1 Ay önce
Sadi ŞEYHAN
Tanıdığınıza göre sorun yok.Geçmişimizle ilgili sorunumuz yok.sizler adınızı açık yazarsanız daha iyi tanışmış oluruz.acımı kaldı sendika döneminden.mengen gen tr deki reklamda milli eğitimin adı kullanılırkenki ifadeye dikkat et
1 Ay önce
saim
mudurnuda çok ahh aldı salih hoca. yemediği halt da kalmadı. yav bunlar ne zaman 15 temmuzdan önce neydi.. şimdi ne.. eski defterler ortaya çıkacak diye bir numaralı ak partili zannedersin adamı. komik çok komik...
1 Ay önce
nurettin
bakanlığın adını kullanarak ögrenci topla. yok ya bu memleket daha neler görecek. Bu işin sonu karışık ...
1 Ay önce
Eğitimci
Bunlarda öyle bir korku var ki geçmişimi araştıracaklar diye.. Mudurnuda ki yedigin naneleri unutma. Gizli toplantıları, maklubeleri. Şimdi yine Mengen de aynı tezgahı kurmuşsun. İşin zaten yemek..
1 Ay önce
Sadi ŞEYHAN
Rabbim herşeye kadirdir.Salih bey benim 15 yıllık arkadaşım ve Mengene geleli 5 yıl oldu nerdeyse.Bu süre içerisinde daha 1 kere pansiyonumuza uğradı.Görevini layıkıyla yapan tarafsız bir Müdürdür.Çomur at yapışmazsa izi kalsın.
1 Ay önce
Geredeli
http://www.mengen.gen.tr/ bu reklam kime ait o zaman
1 Ay önce
GeredeliYeni açılan pansiyonlarda süre yok aksine öğrenci alırsa süresiz kapatma var.
1 Ay önce
Eğitimci
Yönetmeliğin maddelerinde diyorki barındırma ruhsatı almadan hiçbir şekilde kurum açılamaz ve isletilemez. Sadi bey seni sendikadan tanırım ama kimse cahil değil.
1 Ay önce
Vatandaş
1 Ay önce
Mudurnu
Salih Celepci... Öğretmenlik bile yapamayacak vasifta bir adamsin sen. Hasbel kader okul müdürü oldun Mudurnu'da kaç genç öğretmenin kanina girdin belki fetö denen yavşağın örgütüne dahil ettin. Sonra sütten çıkmış ak kaşık gibi sıyırıldın olaylardan. Ne yazık ki üstüne bir de ödüllendirildin Mengen'e ilçe milli eğitim müdürü oldun... Yazık eğitim camiasina senin gibi bir virüsü içlerinde barındırdıkları için...
1 Ay önce
Beyda
Uslubunuza dikkat edin lutfen benim yazdigimi tehdit algiliyosaniz o sizin sorununuz (zevat) kelimesi ne demek oluyor mahallede karilar kavga ediyormus gibi
1 Ay önce
Sadi ŞEYHAN
Pansiyon açılışı müracaatı ile ilgili evrak süresi içerisinde 02.06.2017 tarihinde ilgili makama verilmiştir.Kaldıki bu yönetmelik tekrar geniş kapsamlı yayınlanmak üzere zaten.Bu yönetmelikte zaten eksiklikler için süre var.
1 Ay önce
Sadi ŞEYHAN
ALİ TÜRK Bey.Bakanlık adını vererek reklam nerde var merak ettim.o ifadeyi dikkatlice okursanız anlarsınız.O fotoğraflardan sadece bir tanesi pansiyonumuzda çekilmiş olup diğerleri yıllar önce ve farklı farklı yerlerdedir.
1 Ay önce
beyda
Mahmut bey ne tehditi.bu yazdığımız yorumları yayınlarsınız inşeallah demek tehditmi oluyorki.yayınlamıyacağınızı düşündüğüm için yazılmıştır.
1 Ay önce
Ali Türk
Boluda daha cok var bunlardan. Uyuyor milli eğitim. Ama buda pek cesaretiymiş Bakanlık adını vererek reklam yapmak.
1 Ay önce
Hüseyin
Çok yazık çok. Nasıl bir şey bu ya. Kime güveneceğiz bilmiyorum.
1 Ay önce
Cemal suncu
Vali bey acilen bu konu ile ilgilenmesi lazim. Bide ruhsatliyim diye reklam yapıyormuş bakanlığın adını kullanarak. Çocukların aileleri belkide ruhsatlı zannediyor, kacak pansiyonun
1 Ay önce
mahmut alan
beyda sen değil feriştahın gelsin...sen kimi tehdit ediyorsun zevat
1 Ay önce
Yusuf cakir
Yazık memleketime. Bu çocuklarda yanarsa hesabını kim verecek.
1 Ay önce
mengenli
bilhanın dürüstlüğü birilerine batmış anlaşılan
1 Ay önce
beyda
ben şuna eminimki mengenin nerde olduğunu bile bilmiyorsun bu yorumları yayınlarsın inşaallah emelinize ulaşamayacaksınız
1 Ay önce
beyda
araştırıp haber yapsaydınız keşke insanlara bir başkasının ağzından iftira atmasaydınız siz gazetecilik mi oynamak istiyorsunuz
1 Ay önce
Durmuş Erdoğan
Öğrenci yurduna ihtiyaç olan yerde Kredi Yurtlar Kurumu devreye girmeli. Yurt yapılması zaman alıyorsa yapılana kadar kiralama suretiyle öğrencileri kanatları altına almalı. Özel yurtların cemaat yurdu olmayanını ben duymadım.
1 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led