Eker, Bolu Halkına Davette Bulundu

Okuduğunuz haber
MEHMET ALTUN KONUŞTU

Facebook Paylaşımına 9 Ay Ceza

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Mehmet Altun Konuştu

Mehmet Altun Konuştu

Abant Tv'nin sahibi tutuklu Mehmet Altun'un röportajı ortaya çıktı.

BOLU HABERLERİ      21 Aralik 2017 - 16:28     1

Mehmet Altun Konuştu

Abant TV imtiyaz sahibi Mehmet Altun, "Para vermezsen seni FETÖCÜ ilan ederim" iddiası ile tutuklanmıştı. Altun gözaltında iken Abdullah Onur haricinde bir çok kişi de şikayetçi olmuştu. İşte o kişiler net olarak ortaya çıktı.

 

Mehmet Altun’un ifadelerine göre kendisini şikâyet eden kişiler bağlı oldukları kurumlar ve meslekleri şöyle;

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz

 Bolu Belediye Meclis üyesi ve Boluspor Başkanı Necip Çarıkçı

 Bolu Belediyesi İmar Komisyon üyesi Mimar Aytaç Eskicioğlu

 Köroğlu Beton sahipleri

Çağsu Fatma Hatun hastaneleri ve Merkez TV sahibi Cavit Demir

Alemdar İnşaat Abdullah Alemdar

Çamkent Lisesi sahibi  İlhami Ertem

Kar Palas Otel Emrah Yaman

İmza Okulları Sahibi Eşref Tarsuslu

 

Mehmet Altun Medya 14 isimli siteye verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi;

“Bu olay FETÖ kriptolarının ve yerel yönetimden nemalanan çıkar sahiplerinin Abant Objektifi, Abant TV yi susturma organizasyonudur.

 

Abant Objektif bilindiği gibi yüz 38 programla gerek FETÖ ile mücadele gerekse de yerel yönetimlerin aksayan yönlerini başta imar usulsüzlükleri olmak üzere ekrana taşıyan ve yerelde toplumun tüm kesimlerinin heyecanla izlediği takip ettiği program idi.

 

Aslında bugüne kadar Abant Objektif ve Abant TV yi susturma olayı TÜRKSAT ‘da ki Abant TV frekansına müdahale edilmesiyle başlamıştı.

 

Ancak Abant TV bugüne kadar bu bütün sorunları halktan almış olduğu güçle yenmeyi başarmıştı.

 

Abant Objektif ve Abant TV’ yi susturamayan rant çetesi artık bütün kripto menfaat grupları ile bir araya gelerek kendileri gibi kirli bir senaryoyu uygulamaya koydular.

 

Bu rant çetesi, Bolu FETÖ Çatı İddianamesinde “FETÖ sermayesi”  iddiasıyla yargılanan Onurlu Ticaret sahibi Abdullah Onur vasıtası ile benimle temas kurdu. Teması da zaman zaman işyerini ziyaret ettiğim aynı zamanda müşterim olan Latif Yıldız aracılığı ile kurdu.

 

Rant çetesi, bu kirli senaryolarını “reklam vermek istiyorum” teklifi ile uygulamaya koydular.

 

İlk önce bu reklam teklifini ret ettim FETÖ ile yargılanman sona ersin sonra çalışabileceğimizi ifade ettim. Ama ısrarla “Ağabey FETÖ ile ilgili dosyamda suç yok” dedi. Bende madem öyle sen müsterihsen çalışabiliriz diye kabul ettim.

 

Çünkü ilgili kişinin firması hali hazırda Bolu’da faaliyet göstermekte yazılı ve görsel yerel basının çoğu ile de reklam çalışması yapmaktaydı.

 

Yine aynı zamanda 15 Temmuz öncesinde de inşaat malzemeleri satışı alanında faaliyet gösteren Onurlu Ticaret ile reklam çalışması yapmıştık. Kısaca yapmış oluğumuz bir yayıncı kuruluşun asli görevlerinden birinin icraatı idi.

 

Ancak öyle bir algı oluşturuldu ki Abant TV’ nin reklam alması kamuoyunda bir suç unsuru gibi algılatılmaya çalışıldı bu bilinçli yapılan bir algı yönetimiydi.

 

Abant TV ailesi olarak Bolu’da toplumun nabzını kamu menfaatlerini göz önünde bulundurarak herhangi bir yerel güç veya güçlerin kınamalarından çekinmeyerek gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz !

 

Bu organizasyonunun şikayet etme finalinde Bolu Belediye Başkanı ile  kefillik ilişkileri Bolu kamuoyunda bilinen zaman zaman  belediye başkan yardımcılığı da yapan  Boluspor Başkanı  ve belediye meclis üyesi Necip Çarıkçı  , Bolu Belediyesi İmar komisyon üyesi Aytaç Eskicioğlu, ruhsat alma işlerinde birbirleri ile bağlantılı özel eğitim kurumları, Bolu Belediyesi ile zaman zaman çalışan Köroğlu Beton, Çağsu ve Fatma Hatun Özel Hastanesi ve Merkez tv sahibi Cavit Demir, Alemdar İnşaat ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bulunması bu işin arka plan fotoğrafını  gösteriyor. Hepsi Belediye ile imar işleri ile iltisaklı insanlar

 

Medya 14: Alaaddin Yılmaz sizi ne diye şikayet ediyor peki?

 

İmdat Aslan’ ın Abant Objektif programında Alaaddin Yılmaz ile ilgili gündeme getirdiği konular yüzünden.

 

Çünkü Abant Objektif programında, Alaaddin Yılmaz’ın, odasına astığı Fetullah Gülen’i simgeleyen FETÖ laleleri fotoğrafları, yerelde kamuoyu tarafından şiddetle eleştirilen imar uygulamaları ve yolsuzlukları yine Sayın Cumhurbaşkanının ısrarla ifade ettikleri “metal yorgunluk” konuların dile getirilmesi,  Sayın Başkanın hoşuna gitmemiş olacak ki davaya müdahil olmak istemiş.

 

Bu tamamen muhalif seslere tahammülsüzlükten kaynaklanıyor.

 

Oysa benim kanalım hükümetin yanında taraflı yayın yapan Türkiye’deki 5 televizyondan biri olarak RTÜK tarafından Yüksek Seçim Kuruluna sevk edildi.

 

Kanal kurulduğundan bu yana hükümetin toplantıları bilabedel canlı yayınlayan haklı olarak bazı muhalif kesimlerin ismini değiştir Abant TV değil AK TV koy dedikleri bir kanal değil miydi?

 

Öyleyse bu rahatsızlık neden evet bu rahatsızlık belli, FETÖ ile mücadelede maalesef Sayın Cumhurbaşkanı ile bir düşünmeyen bir yapının hezeyanları, başıma açtıkları iş…

 

Olsun biz mücadeleye alışkınız, geldiğim diyarlar beled-ül enbiya ‘peygamberler şehri’ biz orada ne Nemrutlar gördük o Nemrutlar ki bir sivrisinekle helak olmadılar mı?"

 

Mehmet Altun'un bu açıklaması kamuoyunda karşılık bulmadı. Zira fetocu ilan ederim dediği şahıslardan (ne adı altında olursa olsun) para alınırsa şantaj ve tehdit karşılığı alınmış olur. Neredeyse tüm Bolu Mehmet Altun'un paraya olan zaafiyetini biliyor.

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

Sorgucu
İlginç bir savunma olmuş. Peki bütün Ticari anlaşmalarınızda paraları elden mi alıyorsunuz. Alıyorsanız faturasını da hemen kesiyor olmalısınız. Bu durumda fatura koçanı da eliniz de olmalı. Hani savunmanızda belirtin diye söylüyorum.
2 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led