Antalya'ya Bolu Damga Vurdu

Okuduğunuz haber
İYİ PARTİNİN NİYETİ İYİ DEĞİL

Mudurnulu Vatandaşlar Tiryaki'ye Seslendi

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    İyi Partinin Niyeti İyi Değil

İyi Partinin Niyeti İyi Değil

İyi parti Türkiye'ye örnek gösterilen Sağlık kurumunu hedef alarak, gerçek adres olan özel hastaneleri es geçtiler.

BOLU HABERLERİ      07 Subat 2018 - 19:21     7

İyi Partinin Niyeti İyi Değil

İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Mihriban Yerlikaya ve beraberindeki partililer çocuk istismarı ve çocuk yaşta evlilik sorunlarını ele alabilmek adına Noter aracılığıyla İzzet Baysal Kadın ve Çocuk Hastanesinin cevaplaması üzerine bir dilekçe gönderdi. Özellikle Bolu Sağlık il Müdürü Yrd. Doç. Muhammed Emin Demirkol ve ekibinin yaptığı çalışmalar tüm Türkiye’ye örnek gösterilirken ve muayenelerde din hassasiyeti üst seviyede tutulurken, İYİ Partinin bu açıklaması İYİ niyetli anlaşılmadı. İlimizde ve Düzce’de özel hastaneler dururken ağır suç teşkil eden küçük yaşta kürtaj için Devlet Hastanesine gidilmeyeceğini az çok herkes tahmin eder. Ayrıca Sağlık İl Müdürlüğünü aramadan direk noter kanalı ile soru sormaları da anlaşılamayan diğer konulardandı. Çünkü sağlık İl Müdürlüğünün gayet şeffaf bir anlayışla vatandaşa hizmet verdiği tüm Bolu tarafından bilinmektedir. 

 

NOTER ARACILIĞLA DİLEKÇE GÖNDERDİLER

Noter aracılığıyla Hastane  Başhekimliğinden cevaplandırılmak üzere gönderilen dilekçenin ardından bir açıklama yapan İYİ Parti İl Başkan yardımcısı Mihriban Yerlikaya; “ Bu konunun genel ahlak ve genel sağlık ve kamu yararını doğrudan ilgilendirmesi ile birlikte, partimizin yegane vazgeçilmez ilkeleri arasında sayılan “çocuk istismarı” “çocuk yaşta evlilik” ve “aile içi şiddet” gibi konulardaki tüm gelişmeler tarafımızca yakından takip edilerek gerekli önlemlerin alınması için zaruri görülen tüm idari ve adli süreçlerin başlatılması hususunda kararlı adımlar atacağımızdan şüphe duyulmamalıdır. Ancak ne var ki, habere konu somut olayla ilgili sadece adı geçen kamu hastanesi nezdinde sınırlı bir inceleme başlatılmış olması, kamu vicdanını tam anlamıyla rahatlatmamaktadır. Bu ve benzeri suç teşkil eden eylemlerin kamu görevlileri tarafından ihbar edilmesi zorunluluğunun kanun ile yükümlülük altına alındığını özellikle hatırlatmak isteriz” dedi.

 

 

Bolu’da bu tür vakaların yaşanıp yaşanmadığı konusunda Hastane yönetimden bilgi isteyen Yerlikaya; “Tüm bu nedenlerden ötürü Bolu’da yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve refahı ile infial uyandıran bu konunun ilimizde hizmet veren İzzet Baysal Kadın Ve Çocuk Hastanesi açısından araştırılması, siyasi sorumluluğumuzun zorunlu bir gereğidir. Hal böyle iken, Anayasa’mızın bize tanıdığı; bilgi edinme ve kamu denetçisine başvurma hakkından yararlanmak istiyoruz. İzzet Baysal Kadın Ve Çocuk Hastanesinden,  1 Ocak 2017- 1 Ocak 2018 tarihleri arasında çocuk yaşta hamileli teşhisi ile müracaat eden mağdur kız çocuklarının, 12-15 yaş ve 15-18 yaş şeklinde ayrı ayrı gruplandırılmak suretiyle tam sayı ve bilgilerinin tarafımıza bildirilmesini,  Kamu yararını doğrudan ilgilendiren bu konunun aynı zamanda Türk Ceza Kanunu’na göre “Cinsel İstismar” ve “Reşit Olmayanla Cinsel İlişki” suçlarına delalet etmesi nedeniyle, İzzet Baysal Kadın Ve Çocuk Hastanesi tarafından bu yöndeki başvurular için ilgili emniyet ve savcılık birimlerine ihbarda bulunulup bulunulmadığının, bulunulmuş ise bu hususta düzenlenen ihbar tutanakları dahil, tüm bilgi ve belgelerin tarafımıza gönderilmesini ve yasal zorunluluğa rağmen bahsi geçen suçlardan dolayı ihbarda bulunulmadığının tespiti halinde görevli sorumlular hakkında adli ve idari süreç başlatılıp başlatılmadığıyla ilgili bilgilerin tarafımıza iletilmesini istiyoruz. Bu nedenle İYİ Parti Bolu İl Başkanlığı olarak bugün noter aracılığıyla İzzet Baysal Kadın Ve Çocuk Hastanesine bilgi edinme dilekçesi gönderdik. Bu konunun takipçisi olacağımızı Bolu halkımız bilmelidir” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 7 yorum yapılmış.

Hazan faki
Ne oldu yorumunu koyamadin
2 Hatfa önce
Köylü biri
2 Hatfa önce
Ali candan
Bak buda kanıtı. Aynaya bakın görürsünüz. Nerde kaldı medeniyet. Ama gerçekler acıdır. ..sen bu sinirini öfkeni git pkk dan çıkar. Ypg den çıkar. Koluna toristleri takanlardan vatanımızi bu hale getirenlerden çıkar. Mehmetciklerimizi bu hale sokanlardan çıkar. .yaw feto dan çıkar. .Bolu da fetoculuktan atılmış işyerlerine hala is verenlerden cikar.sen bu ülkede Ezilenleri koru.2 gün önce ankarada marketin arkasında bozuk,çürük meyvalari sebzeleri toplayan 60 yaşlarında var olan insanlarımızı bu hale getirenlerden çıkar. Ama suriyelilere dokunma belki evin yoktur senin Cumhurbaşkanımız suriyelilere ev verecek...Ben halkımin yararına 2005 yılından beri yanlarindayim ve olacağım ama sen ve senin gibiler böyle söylemlerle yaşıyor olacaksınız. .
2 Hatfa önce
Resat
Bu söylemler chp den farkı yok biz mensubu olduğunuz genel başkanınızın döneminize ıyi biliyoruz bu ülke yararına olacak işlere bakın şov peşinde kosmayin
2 Hatfa önce
hazan faki
senin kıçın rahat etsin diye vatan hainleri ile uğraşıp Bolu yararına yapılacak uygulamaları kamuoyuna duyurup halkıma yardımcı olmaya çalışıyorum. sen çakma isimle yazmaktan başka ne yaptın
2 Hatfa önce
Hazan faki
Asıl şov yapan sensin. Halkın yararına yaptığın ne var ilk önce ona bak.
2 Hatfa önce
Ali candan
Yaw pkk ile elele olunca ypg yi ülkeden gecirirken bişi yok.sağlık ve düzelmesi gereken kuruma dikkat çekince mi böyle oluyor.show peşinde olanlar bellidir.devlet itibarını kaybetmez. Birileride kaybettirmez. Ama gemicikler ,pkk,ypg,feto yu sanki iyi parti çıkardı. .peh akp döneminin baş belalaridir,kardeşim. .sizin show dediğiniz basit kalır.
2 Hatfa önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led