SON DAKİKA-Yangın Tekrar Başladı

Okuduğunuz haber
ÇARIKÇI, HERKESİ SUÇLADI BİR TEK KENDİNİ AKLADI

Yangından Dehşet Görüntüler

Anasayfa   /    Futbol    /    ÇARIKÇI, Herkesi Suçladı Bir Tek Kendini Akladı

ÇARIKÇI, Herkesi Suçladı Bir Tek Kendini Akladı

Boluspor Başkanı Necip ÇARIKÇI'nın açıklamaları kamuoyunda tepki ile karşılandı.

FUTBOL      04 Eylül 2017 - 18:23     0

ÇARIKÇI, Herkesi Suçladı Bir Tek Kendini Akladı

2017–2018 sezonunda TFF 1’inci ligin ilk 3 haftada istediği sonuçları alamayan Boluspor Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

 

KOMİTEYİ KİM SEÇTİ SAYIN ÇARIKÇI?

 

Çarıkcı, “Bizim komitemiz 9 kişidir. Bütün transferlerde bugüne kadar alınan, geçen senede dahil yapılan transferlerde, transfer komitesi, hocamız Fuat Çapa ve Kazım Kırcı’nın da olduğu ortak kararla oyuncular alınmıştır. Bütün transferlerde karar hep birlikte alınmıştır” dedi.

 

“ASLINDA BEKLEDİĞİMİZ BİR PROJE DEĞİLDİ”

 

Sözlerine geçtiğimiz sezonu değerlendirerek başlayan Çarıkcı; “Öncelikle geçen sene göreve geldiğimizde Boluspor Kulübü’nde yeni bir kongre süreci yaşandı. Bu esnada Türkiye’de liglerde hocalık yapmış Fuat hocamızla 2 yıllık bir sözleşme yaptık. Aslında beklentimiz geçen sene Boluspor’un bu drece play-off’lara yaklaşması bana göre 10 maç puan kazanamadık. Boluspor’un geçen 1-2 şansı çok yüksekti. Daha sonra toparlandık. 81 ilin içinde 17 lig takımını düşersek, demek ki biz Türkiye’de 81 il içinde Boluspor, 7-8 takım içine giriyor. Küçük ilin büyük takımı dendiği zaman 7’inci, 8’inci başarılı takımız. Lig sonunda play-off’lara kaldık. Aslında beklediğimiz bir proje değildi aslında başardık. Hep beraber, teknik heyetimiz, yönetim kurulumuz çok sabretti. Burada Giresunspor maçı oynandı. Sıkıntılı bir maçtı. O maçı aldık. Yükselişimiz o maçla birlikte başladı” dedi. Sayın başkanın bu açıklamasından hedefinin play-off oymaktan daha küçük olduğu anlaşıldı. Boluspor’a gelirken yaptığı söylemlerle şimdi yaptığı açıklamalar birbirini tutmuyor.

 

 

 

“BÜTÜN TRANSFERLERDE KARAR HEP BİRLİKTE ALINMIŞTIR”

 

Bu sezon takımın iskelet kadrosunu koruduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Necip Çarıkcı; “Bu sene, hep derler. Başkan her sene kadroyu bozuyor. İlk defa bu sene takımımızda kadroyu bozmadık. 14 futbolcumuzla birlikte ve teknik heyetimizle birlikte devam ettik. Teknik heyetimiz, süper lig hocası olduğu için geçen sene belki bu ligi az tanıyor olabilir. Tekrar iskelet kadronun kalması şartıyla da ilave 5-6 futbolcu konusunda bütün transfer komitemiz 8-9 arkadaşımızla birlikte oturduk. 2 kaleci, 1 sol bek, 1 sağ bek, 1 on numara, 1 defansif orta saha lazım dedik. Andre Santos cezalı olduğu için. 6 oyuncu konusunda karar kıldık. Bizim komitemiz 9 kişidir. Geçen sene ve bu sene yapılan transferlerde, belki 1 tane transferde bizim istediğimiz olmuştur. Bu oyuncu Musa Sinan’dır. Diğer bütün transferlerde bugüne kadar alınan, geçen senede dahil yapılan transferlerde, transfer komitesi, hocamız Fuat Çapa ve Kazım Kırcı’nın da olduğu ortak kararla oyuncular alınmıştır. Bütün transferlerde karar hep birlikte alınmıştır. Bazı transferlerde 1’nci oyuncu alınmamıştır ama 2’nci oyuncu alınmıştır. Alamadığımız belki bir stoper vardır. İsmi Gulumac’tır. Bizim elimizde Arabi isminde bir stoper var. Çünkü yabancı kontenjanı olduğu içinde o şekilde o düşünülmüştür ama alınmamıştır. Biz transferde %80 oyuncuları, teknik heyetle ortak karar alarak yaptık. Hiç kimse diyemez, transferleri komite yaptı. Benim transfer anlayışımda teknik heyet zorlayamaz, biz hocayı zorlayamayız. Ortak karar alırız. Ortak karar doğrultusunda da transferler beraber yapılır. Sağ bek Erdem Özgenç’te Boluspor’a gelmek istedi. Teknik heyet; ‘Ben Göksu’yu istiyorum’ dedi. Bu şekilde de bir görüşme olmuştur. Bazen teknik heyetin istediği iyi oyuncularda bizim istediğimizi almamışlardır. Biz takıma iki oyuncu kattık. Özellikle Sane konusunda, biz Boluspor’un ileride bir Nduka’sı olabilir mi? bir de oyuncuya çok para vermedik. Melih Okutan transferinde Boluspor’un ileride para kazanabileceği futbolcu olarak düşündük.”

 

 

ÇARIKÇI, BELEDİYE BAŞKANLARI TAKIMLARA DESTEK OLUYOR DİYEREK ALAADDİN YILMAZ’A GÖNDERMEDE BULUNDU. MADDİ DESTEK GÖREMEDİK DİYEREK KÖTÜ GİDİŞİN FATURASINI HALKA VE SİYASİLERE KESMEYE ÇALIŞTI.

 

Siyasi iradenin futbolun önüne geçtiğini ve rekabetin her geçen gün arttığını belirten Çarıkcı; “Özellikle kamuoyunda herkes Boluspor Kulübü bütün maçlara lider çıksın, bütün maçları kazansın bizde bunu istiyoruz. Bu transferlerde öncelikli olan şey maddi konu. En başta da tabi haksız rekabet. Baktığınızda o kadar çok örnek var ki. Mesela Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Belediye Başkanı’nın yanlarında olması, Ankaragücü’ne Osmanlıspor’un, Melih Gökçek’in devamlı destek olması, Giresunspor’un 4 Milyon TL’ye sponsorlar bulabilmesi. Siyasi iradenin, bu lige girmesi bir anda haksız rekabete yol açıyor. Bunun içinde herkes kendi bölgesinin takımının şampiyon olmasını istiyor. Maalesef biz zaten bu desteği bugüne kadar görmedik. Böyle bir gücümüzün olmadığının zaten farkındayız. Şu anda Boluspor taraftarı diyor, sayısı da belli. Herkes şampiyon olsun istiyor. Statta yok zaten. Bir takımın şampiyon olması içinde en başta stadın olması gerekiyor” dedi. Başkan ÇARIKÇI’nın Stadı da bahane etmesi yok artık dedirtti. Boluspor mevcut stad ile Spor Toto Süper Lig’te 20 Sezon 1970-1979, 1980-1985, 1986-1992 tarihleri arasında başarılara imza atmıştı. Yok olan takım ruhu yerine stadı sorumlu tutmak basit bir şark kurnazlığı olacaktır. Alaaddin YILMAZ’ın Boluspor için yaptıkları ortadadır. Tüm Bolu Halkının bildiği üzere, Sayın YILMAZ destek olmasaydı Necip ÇARIKÇI Boluspor başkanı olmazdı. Bu açıklamalara Belediye Başkanı YILMAZ’dan ne cevap geleceği merakla bekleniyor.

 

 

 

“KENDİNDEN BAŞKA HERŞEYİ VE HERKESİ SORUMLU TUTTU"

 

Boluspor’a gereken desteğin verilmediğinin altını çizen ÇARIKCI, “Burada teknik heyetimiz ilk Giresunspor maçında maalesef hiç beklemediğimiz 90+3’te yediğimiz golle ister istemez moral bozuyor. Ümraniye maçına gittik, orada da  birkaç oyuncumuzun hatalı olmasından dolayı da yenildik. En son maçta da Gazişehir Gaziantep takımı da iyi bir takım. İyi mücadele ettiler. Bize pozisyon vermediler. Berabere kaldık. Futbolda her şey doğru gitmez. Bu tip kulüplerde bazen işler iyi gitmeyebilir. Onun içinde burada en başta Bolu ölçeğinde olan takımların yapısını herkesin bilmesi lazım. En önemlisi bazen basın eleştiri yapabiliyor. Taraftarlar bazen eleştiri yapabiliyor. Ama bunu yaparken de insanların özellikle basının şunu bilmesi lazım. ACABA BASIN KENDİSİ, BOLU BASINI KENDİ SPONSORUNU DESTEĞİ BULABİLİYOR MU ACABA. BOLU’NUN BİR YAPISI VAR. Bütün gazeteci arkadaşlar benim arkadaşım. Bunu düşünmek gerekmiyor mu? ‘Bolu’da böyle bir takım var. Bu kulüp geçen senelerde düşmemeye oynuyordu. Mali yönden sıkıntıya girmişti.’ demiyorlar. Başkanım ‘Neden yeniliyoruz, neden şampiyon olamıyoruz’ işte mali yapı bu. Görüyorum bütün basının desteğe ihtiyacı var. Boluspor’un da desteğe ihtiyacı var. Necip Çarıkcı’nın Bolu’dan aldığı en büyük para 100 Bin TL. Toplasan bu 3 tane fabrika yapar. 18 Milyon olan bütçede her sene 5 milyon açık veren bir Boluspor kulübü 5 Milyon TL bulamazsa bu kulüp batacak. Burada biz 4–5 milyonluk rakamı dışarıdan, cebimizden eşten, dosttan kendi itibarımızdan bulmaya çalışıyoruz. Onun içinde bazıları bir şey dediği zaman Boluspor hakkında önemli olan kötü günde Boluspor’a sahip çıkacak, iyi günde herkes sahip çıkıyor. Ama o basın, o konuşan insanlar varsa ki, o kişiler diyecek ki, ‘Bolu nüfusu belli, siyasi yapısı belli, fabrika sayısı da belli. En son Gazişehir Gaziantep takımı, almış olduğu 3 oyuncunun maliyeti 12 milyon TL. Bizim toplam 25 oyuncunun maliyeti 10,5 Milyon TL. Gaziantep’te 1000 tane fabrika var. Antep çok büyük şehir. Onun için Boluspor’da bu seneyi ve geçen seneyi kurtardık. Seneye ne yapacağız. Bu takımın ligde kalması için her sene 5 milyon TL’ye ihtiyacı var. Önce bunu Boluspor’u çok seven insanların düşünmesi lazım. Basının görmesi lazım. Çünkü para toplayamıyorsun. Gidiyorsun herhangi bir yere reklam almaya, para almak için ne hallere giriliyor. Bende onlar gibi perişan oluyorum. Benim için önemli olan Boluspor’un mali yapısı. 10 milyon TL borç yapıp vebaline giremem. Sağ olsun Belediye Başkanımız otobüs ve saha konusunda gereken desteği verdi” ifadelerine ver verdi.

 

Açıklamalarına devam ettikçe kamuoyunu şoke eden ÇARIKÇI, “Basının desteğe ihtiyacı var kelimelerinden ne demek istediği anlaşılamadı. Zira kendisini Boluspor Başkanı olarak biliyoruz. Cemiyet başkanıymış gibi gazetecilere maddi destek istemesine anlam verilemedi. Sözlerine Savaş ABAK yönetimini suçlayarak devam eden ÇARIKÇI seçim öncesi söylediklerini unutmuşa benziyor. Başarı olduğunda kendisini ön plana çıkaran lakin başarısızlık söz konusu olunca yönetimi veya başkalarını sorumlu tutan Necip ÇARIKÇI’nın bu açıklamaları da kamuoyunda üzüntü oluşturdu.

 

"SPONSOR YOK, FABRİKA YOK, STAD YOK"

Takımın lige iyi başlamadığını ancak kimsenin moralini bozmaması gerektiğini sözlerine ekleyen Çarıkcı “3 maç takımımız kötü gitti diye başta teknik heyettir, Bolu’dur. Kimse kimsenin moralini bozmasın. Biz Bolu basınını da seviyoruz, Bolu taraftarını da seviyoruz ama herkes şapkasını önüne koysun. Stadımız yok, sponsorumuz yok, fabrikamız yok. Onun için biz önce geçtiğimiz senelerde bana herkes kızmıştı. Başkan takımı şampiyon yapmak istemiyor. ‘Böyle siyasi iradeye, böyle fabrikaya göre yerimiz daha düşük.’ demiştim. Bunu söylerken de kötü olmasını istemem. Keşke şu takımı şampiyon yapsam da şampiyonluk sayesinde stat yapılsın. Çünkü başka türlü stat yapılmayacak. Bütün derdimiz bu takımı şampiyon yapmak. Ama kulübümüzü de Orduspor Kulübü gibi 100 Milyon TL borç yap, İstanbul’a çek git. Ben böyle yapamam çünkü ben Bolu’da yaşıyorum. Boluspor geçen sene konuşulmaya başlandı. 4 yıldan bu yana konuşulmuyordu. Maça giden de yoktu. Herkes Boluspor’a destek olsun” dedi.

 

 

 

“EĞER HAZIR OYUNCU BULURSAK ALIRIZ”

 

Transfer döneminin bitmesine sayılı günler kala teknik direktör Fuat Çapa’nı raporu doğrultusunda çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Çarıkcı; “Transfer konusunda komitemiz, hocamız bugüne kadar hazırlık maçları dahil. Transferde tek bölge kalmıştı stoper. Biz 1,5 aydan bu yana stoper arıyoruz. Önce Türk oyuncu olacaktı, Türk oyuncu bulamayınca biz artık Arabi olmasına rağmen stoper arıyoruz. Baktık Türk bulamayınca yabancıya döndük. Ramazan Sal takımda kalabilirdi kalmadı. Biz sezon başında yerli stoperde bulabilirdik ama hazırlık maçlarında Arabi’nin formsuz olmasından dolayı teknik heyetimiz 1 ay önce stoper istedi.1 aydan bu yana yabancı stoper arıyoruz. Hocamız doğru söylüyor. Hazır olsun, geldiği zaman takıma katkı sağlasın. Bazen oluyor, oyuncu Türkiye’ye gelmek istemiyor. Uçak bileti aldık, tamam diyor. Gelmiyor. Şu anda takımımıza bir tane yabancı stoper bulmamız gerekiyor. Fuat hocamız en sonda 3 gün önce de yönetime vermiş olduğu raporda 2 tane sağ kenar istemiş. Kenarlar Guido Koçer ve Bentley’in formsuz olduklarından dolayı da 2 tane kenar istemiş. Normalde listemizde bunlar yoktu. Eğer hazır, ligden sağ ve sol kenar çıkarsa da bunları da almak istiyoruz. Ama 6 güne kadar olur mu bilemem sağ kenar şu anda yeni çıktı. O bölgeye Mustafa’yı aldık biz. Şu anda 2 tane oyuncumuz var Guido, Bentley, Melih, Sane ve Mustafa var. İki tane daha alacağız etti 7. Son dakikaya kadar eğer hazır oyuncu bulursak alırız” dedi.

 

 

 

“TE VREDE’YE CEZA KESTİM”

 

Hollandalı oyuncu Te Vrede’ni takımdan ayrılıp ardından geri dönmesini de değerlendiren Çarıkcı; “Te Vrede, hocamızla bir görüşme yapıyor. Ardından menajeri beni aradı. ‘Ben Te Vrede’yi götürebilirim’ dedi. Ben kabul etmedim. Te Vrede’yi çağırdım. ‘Bir sıkıntımı var’ dedi. ‘Yok Başkanım’ dedi. ‘Siz bana çok büyük destek oldunuz. Benim hastalığımda bize güç, kuvvet verdiniz. Maddi- manevi anlamda destek oldunuz. Bende kesinlikle Boluspor’da kalacağım’ dedi. Türkiye’de menajerler oyuncuların kafalarını zaten karıştırıyor. Bende Te Vrede’ye izin verdim. Bu arada hocaya bir başkası ‘Oyuncunun sözleşmesi fesih edildi’ demiş. Böyle yanlış bir ibare kullanmış. Hocam da basınımıza o şekilde bir demeç vermiş. Ama normalde biz izin verdik. Çünkü kafası bizde olmayan oyuncu oynayamaz. Oraya gidince de menajerlerin nasıl hata yaptığını görünce de geldi, özür diledi. Ona ceza kestik. Bu işin cezasının olduğuna inanan bir insanım. Şu anda bizim topçumuz. Her şeyde bir hayır vardır. O mevkiiye ihtiyacımız yok” şeklinde konuştu. Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı sözlerinin sonunda, Boluspor taraftarlarının, Bolu halkının Kurban Bayramını kutladı.

 

Boluspor Başkanı Necip ÇARIK’çının bu açıklamaları halk nezdinde sanki Boluspor Başkanlığını hobi olarak yapıyormuş gibi algılandı. Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm siyasiler, Boluspor yönetimi, Boluspor eski yönetimi, Esnaf, İş adamları, başkanın sayısı belli dediği Taraftarlar, Basın ve hatta Bolu’nun yüzölçümünü bile suçlan ÇARIKÇI, kendisinin başarısızlıkta ki rolünü eleştirmedi. Yaptığı bir çok iş dalında ki ticaretin reklamını Boluspor Klubü aracılığı ile bedava kullanan Başkanın yönetimde de aynı başarıyı yakalaması herkesin arzusu.

 

Boluspor ile maç yapmaya gelen rakip  takımların, başka otellerde kalmaması için fiyatları ciddi derecede pahalı olan kendi oteli Hilton Oteline yönlendirmeye çalışması ve bunun için Boluspor Klubünün sahalarını  kullandırtma sözü vermesi kamuoyunca tepki ile karşılanmakta. Ayrıca yakın tarihte Türkiye gündemine oturan FENERBAHÇE ile 1 Milyon euroluk yapılan transferden gelen oyuncuların yedek kulübesinde oturması dikkat çekti. Madem Boluspor maddi olarak sıkıntıda yedek kulübesinde oturtmak için neden oyuncuya para verdi.

 

Taraftarların yoğun şikayeti olan kombine bilet uygulaması da ise yine şaşırtıcı fiyat farkları tepkiye sebep oldu. Galatasaray Futbol Kulübün de bile kombine bilet fiyatları 170 tl iken Boluspor’da 200 tl olması taraftarın maçlara ilgisini azalttı. MİLYONLUK birden fazla şirkete sahip olan Necip ÇARIKÇI’nın göğüs reklamı bulamaması da vatandaşa inandırıcı gelmedi. ÇARIKÇI'nın yaptırdığı haberlerde(Basın mensubu arkadaşlar işini yapmıştır. Onları tenzih ederiz) her zaman işletmelerini önde Bolusporu ise haber içersinde tutması dikkat çekti.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led