TIBBİ SEKRETERLER ATAMA BEKLIYOR

Okuduğunuz haber
BOLU PROTOKOLÜ 24 KASIM MESAJI

VALİ BARUŞ'UN 24 KASIM MESAJI

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Bolu Protokolü 24 Kasım mesajı

Bolu Protokolü 24 Kasım mesajı

"Demokrasi bilincinin yerleşmesinde en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor"

BOLU HABERLERİ      23 Kasim 2016 - 22:34     0

Bolu Protokolü 24 Kasım mesajı

 

 

 

Doğanay'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "24 Kasım günü;  Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul etmesinin yıl dönümü ve 1981 yılından itibaren de “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. 

Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetiştirilmesinde görevini fedakârca yürüten öğretmenlerimiz çok kutsal bir vazifeyi yerine getirmektedirler. Öğretmenler bir ülkenin, bir milletin gelişmesini ve aydınlanmasını sağlayan en önemli yapı taşıdır.

Hz. Mevlana yeni bir şey öğrenmeden geçirdiğim bir günde, benim için güneşin doğmasında bir hayır yoktur diyerek öğrenmenin ve öğretmenin önemine değinmiştir.

Ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz öğretmenlerimiz göstermektedirler. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz dün ve bugün olduğu gibi yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken; bu kutsal mesleği seçen öğretmenlerimiz ile emekli olmuş öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Yılmaz’ın 24 Kasım mesajı

"Demokrasi bilincinin yerleşmesinde en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor"

Belediyesi Başkanı Alaaddin Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Türkiye’nin geleceğinin şekillenmesinde, demokrasi bilincinin genç beyinlere yerleşmesinden büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Çocuklarımıza emanet ettiğimiz, özveri ile çalışan öğretmenlerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Başkan Alaaddin Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘Başöğretmen’ olması dolayısıyla kutlanan ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ilişkin mesajı şöyle:

“Ülkemizi Cumhuriyetin 100’üncü yılına hazırlayan, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için mücadele eden öğretmenlerimiz, 81 ilde en ücra köylere kadar büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiriyor. Eski bir öğretmen olarak bu mesleğin sadece ücret için yapılan bir meslek olmadığını, aşkla sevgiyle yapılan bir meslek olduğunu çok iyi biliyorum. Bize bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olacak kadar öğretmenlerimizin kıymetini bilen bir bilinçle, onların karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bu nedenle AK Parti hükümetleri fedakârca çocuklarımıza vatan ve millet sevgisini aşılayan öğretmenlerimize, Cumhuriyet tarihinin en köklü, en kapsamlı yatırımlarını gerçekleştirerek, en büyük destekçisi olmuş ve özel bir ilgi göstermiştir.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarının hayata geçmesinde, ülkemizin dünyanın güçlü ve itibarlı ülkelerinden biri haline gelmesinde öğretmenlerimize büyük görevler düşmektedir. Milletimizin medeniyet yürüyüşünü de Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır’ sözünü esas alan öğretmenlerimizin azmi ve gayretiyle sürdürüyoruz. Bu düşünceler doğrultusunda, her iklim ve coğrafyada görevlerini özveriyle idame ettiren, yarınlarımızı aydınlatan cefakâr meslektaşlarıma, öğretmenlerimize bu önemli günde saygılarımı bir kez daha sunuyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu kutsal mesleği yaparken teröre kurban verdiğimiz kahraman öğretmenlerimiz ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi de rahmet ve minnet duygularıyla yad ediyorum”

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Ercoşkun mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır' sözleri ile öğretmenlerimize duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmiştir. Bu sorumlulukla çağdaş uygarlığa ulaşmada kendilerine büyük görevler düşen öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakarlıkta bulunmaya devam edeceklerdir. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden taviz vermeyen öğretmenlerimizin hakkı ödenemez. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasında öğretmenlerimizin gayretleri çok önemlidir ve öğretmenlerimiz ülkemizin en önemli yapı taşlarıdırlar. Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini kutluyor, başarı dileklerimle selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

TBMM Başkanlık Divan Üyesi AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi KÜPÇÜ 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Geleceğimizin mimarları değerli öğretmenlerimizin;en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, eğitmeyi ve öğretmeyi amaç olarak benimseyipgeleceği inşa edecek nesiller yetiştirerek, ulvi bir görevi icra ederek,  ülkemizi hedeflenen yarınlara taşıyan bu amaca hizmet eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

Öğretmenlerimiz tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olmuşlardır. Bir Ülkenin kalkınması ve gelişmişlik düzeyi bilgili özgüveni yüksek milli ve manevi değerlere bağlı bir neslin yetişmesiyle sağlam temelleri atılmaktadır. Bizi yetiştiren, eğiten ve öğreten, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminde ve eğitiminde büyük rol oynayan son derece kutsal bir görevi yerine getiren öğretmenlerimizin, toplum içinde çok ayrıcalıklı bir yerleri vardır. Değerli Öğretmenlerimizin özverili ve fedakâr çalışmalarıyla yetiştirdiği nitelikli nesiller bu ülkeyi vatan ve millet sevgisiyle yarınlara daha emin adımlarla taşıyacaktır.Türkiye’nin dört bir yanında bu ülkenin ufkunun gelişimine destek sağlayan ve geleceğimize ışık tutan tüm öğretmenlerimizin; aynı zamanda bu vesileyle  sevgi ve saygıyla yad edeceğimizbugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Kıymetli ve Saygıdeğer öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü’nü, içtenlikle kutluyor ve aileleri ile birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlubir yaşam dileyerek selam ve saygılarımı sunarım.Vesselam.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaparak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Tanju Özcan’ın 24 Kasım öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı basın açıklaması şöyle; “Öğretmenlerimiz kalkınmanın ve çağdaşlaşmanın yapı taşları olması yanında, insanı bilgiye, bilime ve doğru düşünmeye sevk eden kutsal bir mesleğin neferleridir. Bir ülkenin geleceğinin şekillenmesinde Milli Eğitim Politikaları en önemli unsurdur. Bu politikaları uygulayan, çocuklarımızın berrak zihinlerini, çağdaş eğitimle ilmek ilmek dokuyan öğretmenlerimizdir.

Aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi emanet ettiğimiz öğretmenler hepimizin baş tacıdır. Eğitim kalitesini belirleyen en önemli unsur olan öğretmenlerimizin hak ettikleri özlük ve sosyal haklarının artırılması gerekmektedir. Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen onurlu meslekleri ile toplumun saygısını kazanmış değerli öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led