Abat, Altun'un Mesajına Öyle Bir Cevap Verdi ki

Okuduğunuz haber
ARIKAN'DAN DA BOMBA İDDİALAR GELDİ

Göl Kenarında Muhteşem Otel

Anasayfa   /    BOLU HABERLERİ    /    Arıkan'dan da Bomba İddialar Geldi

Arıkan'dan da Bomba İddialar Geldi

Saim Çevik'in iddialarına Turgay Arıkan'da iddialar ile cevap verdi

BOLU HABERLERİ      13 Ocak 2018 - 00:05     20

Arıkan'dan da Bomba İddialar Geldi

Taşkesti Belediye Başkanı Saim Çevik tutuklu bulunduğu cezaevinden bazı iddialarda bulunmuştu. Bu iddiaların hedefinde Turgay Arıkan çok gecikmeden sitemize ulaşarak cevap iddialara verdi.

 

Turgay Arıkan yaptığı açıklamada;

SAİM ÇEVİK’İN YAPTIĞI BASIN AÇIKLAMASINA DAİR AÇIKLAMA

Sarot Termal Şirketler Grubu Taşkesti ve Mudurnu Bölgesinde çok ciddi yatırımlar yapmaktadır Bende bu şirketler Grubunda Koordinatör olarak görev yapmaktayım.

Sarot Termal şirketler grubu Taşkesti bölgesinde 350 dönüm üzerinde, Mudurnu bölgesinde yaklaşık 900 dönüm üzerinde yatırımları, inşaatları devam etmektedir 400’e yakın kişi kadrolu çalışmakta olup, inşaatlarda da yaklaşık 1000 kişi çalışmaktadır. Bölgeye ve Devlete ciddi istihdam ve katkısı olmaktadır.

Saim ÇEVİK, Belediye Başkanlığı Makamını kullanarak, işlediği bir suçu farklı oyunlar, yalan beyanlar ve belgeler üzerinden algı oyunu ile  kamufle etme çabasına girmiştir. Hangi ruhsal psikoloji ve hayal dünyası ile bu açıklamaları yaptı bilemem. Böyle iftira yalan dolan yerine, bu zamanı ve enerjisini ben ne yaptım deyip kendi için harcasa daha iyi olur. Allah akıl fikir versin.

Saim Çevik’i her ne kadar dikkate almasak bile, Konu böyle olunca bana da cevap hakkı doğdu.

Bu inşaatlar 2014 yılında değil 2007 yılında başlamıştır ve büyük bir bölümü tamamlanmıştır. Sarot Termal Vadi ve Sarot Termal otel 2011 yılında hizmete açılmıştır, bahsettiği yerler Saim Çevik ten önce imara açılmış yerlerdir, yalnız ara, ara imar tadilatları olmuştur. Saim Çevik’in cahil tavırları ve farklı talepleri için  inşaatlar yavaşlamış olup hiçbir proje işletme anlamında açılmamıştır ve yatırım ağırlığı Mudurnu Bölgesine verilmiştir Taşkesti bölgesine en büyük kazığı atan, ihanet eden bizzat   Saim Çevik’tir.

Saim Çevik’in bahsettiği imar planları öğle ayak üstü görüşülüp hal olacak şeyler değildir bunun Kurum görüşleri var, toprak koruma projeleri var, zemin etütleri var, mevzi imar haritaları var , şehir plancısı var, Kamu yararı onayı var ve daha bir takım süreçte ayrıntıları var tüm bunların işlem ve onayından sonra Meclis gündemine alınır kabul edilir veya edilmez. Bu konular teknik konular olduğu için kendi bünyemizde Mimar Mühendisler olup ayrıca dışarıdan teknik anlamda hizmet almaktayız. Bahsettiği Yazılan cezaya gelince şirketimize böyle bir tebliğ olmamıştır. Bahsettiği Mühürleme olayı Palas diye tanımladığımız ana binanın inşaat ruhsatları daha önceden alınmıştır Saim çevik döneminde, sadece palas binasıyla ilgili 78.082 m2 inşaat ruhsatı alınmıştır.  Sarot termal ruhsat alması lazımki buralar bağımsız bölüm olsun satılsın, yoksa yatırımcı satamayacağı ruhsatsız yere niye boşuna para harcasın. Bahsettiği mühürleme olayı ile ilgili Saim Çevik’in talepleri yerine getirilmediği için, palas binasının girişine,  Belediyen ekip gelmiş gitmiş kendi aralarında görüşmüşler, şirketimize herhangi bir tebliğ yapılmamıştır.

Taşkesti Bölgesinde 200.000 m2 nin civarı inşaat vardır ve bunların hepsi ruhsatlıdır. İnşaat ruhsatları, yapı kullanım izin belgeleri, imar planları ve diğer Belgeler, Başkanlığını yaptığı Taşkesti Belediyesindedir. Keşke merak edip baksaydı.

Beni rüşvet teklif etmek ile suçluyor, dolaylı yoldan isteyen kendisidir, şirketimize 20.000 tl ye aldığı tarlayı 850.000 tl ye satmaya çalışıyordu, (daha sonra bu tarlayı imara açtı) her belediyeye gittiğimde bana ve şirket yönetim kurlundan giden olursa onlara bu konuyu konuşuyorduk. Ben kesinlikle karşı çıkıyordum ve bunun için bana husumet besliyordu. Talebi yerine gelmeyince ara ara belediyeden inşaatlara ekip gönderiyordu, sonuçta 200.000 m2 inşaat yapıyorsunuz isteyen bu inşaat yoğunluğunda mutlaka bir şeyler bulur. Madem bir usulsüzlük vardı niye şimdiye kadar bekledi, bir yıldan fazla zaman olmuş,  gereğini yapsaydı. Böyle yapıp, sıkıştırıp amaç fahiş bir rakama veya dolaylı rüşvet talebi, adını siz koyun yeri on misli fiyata satmak.

 

Bizden taleplerinin ticari ve yasal çerçevede olanlarını yapıyorduk, Kendisinin kasap dükkanı olduğu için işletmenin tüm et ihtiyacını alıyorduk aylık ortalama kendisine 60.000 tl gibi et ödemesi yapıyorduk, Belediye başkanlığı döneminde Saim Çevik’e toplamda 1.605.448 tl ( eski paraya göre bir tirilyon altıyüz beşbin dörtyüz kırksekiz TL)  et parası ödemesi yaptık. ödeme kayıtları şirketimizde mevcuttur ödemeler banka havalesi ile yapılmıştır. Ama taleplerini abartınca ve  farklı tarafa doğru gitmeye başlayınca yukarıda belirttiğim gibi tarla satış üzerinden haksız kazanç elde etme gibi, kabul etmeyince de çocukça farklı şeylere gidiyordu.

Yine Belediye Başkanlığını makamını kişisel kullanıyordu her belediye gittiğimizde onu çıkarın bunu çıkarın kişisel takıntısı için bizi kullanmaya çalışıyordu. Araştırdığımızda, Sebebi biri kurbanlık almamış, biri inek satmamış biri selam vermemiş, biri fındığını vermemiş yok biri güneş gözlüğü takmış bunun gibi cahilce şeyler. Bir belediye Başkanının görevi, evine helalinden ekmek götüren bölge çocuklarını işten attırmak değil, daha işe aldırmak olmalı.

Benim tarafımdan komplo kurulduğunu söylüyor, ben Tuğba denilen bayanı,  hayatımda hiç görmedim, tanımam. Bu olaylardan sonra Tuğba denilen bayanı basından gördüm. Ayrıca komplo işini Saim çok iyi bilir insanları zora sokup  bölge fiyatlarına göre, sembolik rakamlara bir dünya arazi, tarla ve gayrimenkul  almıştır. Bu yer alımlar yoğun olarak  Belediye Meclis üyeliği döneminde başlamıştır, ve devam etmiştir. Aldığı tarlalar, araziler ve diğer gayrimenkuller mutlaka ve mutlaka araştırılmalı ve birinci kuşak akrabalarının üzerindeki yerlerde araştırılmalıdır.  

Kendi çıkar ve menfaatlerini düşünen Saim Çevik’in kendisidir Ak Parti gücüyle seçilmiş olan kendisidir, Belediye Başkanı olan kendisidir. Belediye Başkanlığı makamını kişisel çıkarları için kullanan kendisidir. Ak parti, iktidar partisi  imkanlarını  kullanamamıştır, Toki projesini dahi yapamamıştır kişi ile, işi ile uğraşmaktan herhalde zamanı pek olmadı.

Yine Benim kripto olduğumu söylüyor, asıl kripto kendisidir 17-25 aralık tarihinden sonra O Hain darbe girişimine kadar Taşkesti’nin bölge sorumlusu olan, darbe girişiminden sonra tutuklanan şahıs ile ticari bağlantısı vardır, ziraat bankası kefilliği vardır bu şahsa çek vermiştir ve yine darbe girişiminden sonra Tutuklanan  Bölge İdare Hakimi ile darbe girişimine kadar ara ara telefon görüşmekte olup, ve ziyaretine gitmektedir, hatta otelde bu hakimi ve yanında getirdiği kişileri misafir etmiştir kendiside yanlarına gelmiştir. Daha duyduğum fakat net olmayan bilgilerde vardır.

 

 

Saim Çevik’i bu yalan ve iftiraları ile ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağım.  Ayrıca kendisini ALLAH’ın yüce Adaletine havale ediyorum.

 

                                                                                                         Kamu Oyuna Saygı İle Duyurulur.

                                                                                                               Turgay ARIKAN

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 20 yorum yapılmış.

atandaş
aimde urgayda iktirsin itsin artiden
1 Ay önce
Doğrular
Turgay Arıkan'ın Saim'in konumunu kıskanmadığını cümle alem bilir boşuna kendinizi kandırmayın. Eğer isteseydi zamanın da belediye başkanı da olurdu Taşkesti halkı da Turgay'ı seçerdi Saim'i değil çünkü tüm halk kimin ne olduğunu biliyor. Saim çevik halk adamı diyen şahsa sesleniyorum... Olaylara at gözlüğü çerçevesinden bakma yıllardır kendi çıkarları için çalıştığını biliyoruz ayrıca Turgay Arıkan ı iyi tanırım mal varlığını kendi çabalarıyla kazandı 15 yılda neler değişir Saim gibi onu bunu işten çıkartmakla milleti kandırmakla uğraşmayıp işi ile uğraştığı için 15 yılda çok şey değişti tabii. Koltuk sevdası olanlar belli oluyor korku sarmış bile Allah hepinizi ıslah etsin...
1 Ay önce
Gerçekler burada 2
Saim çevik hakimi savcıyı falan da kendi gibi sanıyor heralde bu işler cambazlığa benzemez öyle inek alıp satmaya benzemez milletin hakkını yersen allah cezanı verir herkes hakettiği yerde
1 Ay önce
taşkestinin sesi
TURGAY ARIKAN `I bilen bilir adamın yalan dolanla işi olmaz neyse onu konuşur ve konuştuğuda lafta kalmaz dediğini yapar SAİM ÇEVİK ise kurup kurup ve kurduğunu doğru sanan insanlardan kendilerini iyice batırıyorlar
1 Ay önce
gerçekler burada
bu adam sonuçta sabahtan akşama kadar geziyor gayet samimi bir şekilde hemde sonrasında gece eve götürüyor böyle kumpasmı olur eğerki işini görseydi kumpas olmuyordu şimdi ise sağa sola saldırmanın derdindeler
1 Ay önce
gerçekler burada
bu adam sonuçta sabahtan akşama kadar geziyor gayet samimi bir şekilde hemde sonrasında gece eve götürüyor böyle kumpasmı olur eğerki işini görseydi kumpas olmuyordu şimdi ise sağa sola saldırmanın derdindeler
1 Ay önce
gerçekler
Su fabrikasındaki başkanın akrabası olan kızla ilişkin olduğu için başkan seni kovdu.sende götünü kurtarmak için sarot ve eski il teşkilatı ile birlikte kumpas kurdunuz.kaç kişiyi sarottan ve su fabrikasından çıkattırdın.özel hayata bakarsak kendine ve kardeşlerine bak.tek tek yazarım yaptığınız pislikleri
1 Ay önce
Taşkestili.... rumuzlu şahsa 2
Ayrıca senin bu klavye kahramanlığı hatırına Saimin Boluda eve genç hatun ayarlayıp getiren İbrahim İ. ve diğerleri daha neler neler hiç merak etme paylaşırız koçum.
1 Ay önce
Taşkestili.... rumuzlu şahsa 1
Bu klavye kahramanlığı ne böyle anlaşılan Sapık Saimin yakınısın ben Turgayın yakınıyım, adamın bir milyon kredi borcu var Turgayda yıllardır serbest ticaret ile uğraşan bir insan.
1 Ay önce
Gerçekler
Bir kez daha söylüyorum konu parti meselesi değildir ahmakca yorumlar yapmayalım lütfen biraz gerçekçi olalım eski belediye başkanının ne sebeble tutuklu olduğunu hepimiz biliyoruz bu yüzden suçu farklı yerlere taşımaya çalışmayalım bir kızın hüviyetini kısıtlamaktan ve tacizden tutuklu konu ne ara sayın Turgay beye sıçradı ne alaka çamur sıçratmaya gerek yok bu ülkede suçlu olan cezasını çekecek tabikide huzur istiyoruz artık huzur
1 Ay önce
Taskestili......
Turgay Arıkan saim çevik sürekli cahil demişsin o projeleri kandirip imzalatamadigin icinmi yoksa saim cevik konumunu her şeyini hazmedemedigini çünkü sen olmak istiyordun belediye başkanı ama sana o millet oy vermeyecegini halk adami olan insanida yediniz seninde neler yaptığını bütün taskesti biliyor parti menfaatini kullanmayi saim cevik bilmezdi senin 15 yil önce neyin vardi şimdiki malvarligin nasıl olduda yaptin o kumesleri saim çevik zaten bu partiye girmeden önce dahada zengindi parti yada belde baskanliginda daha kendi cebinden yedi siz gibi bilmez o bu yollari ankaraya ve gittiği resmi yerlerde bile makam aracini degil kendi arabasiyla giderdi tirnaklarini kaziyarak geldi bu duruma bunu tum herkes bilir boşuna panikleme bu kadar sen bütün sülaleni resmi kurumlara bu partiyi kullanarak doldurmadinmi sarottada bütün çevreni iyi pozisyonlara yerlestirmedinmi sarot seni niye Koordinator yapti ak partidesin her işlerini bütün kurumlarda siyasi gücünü kullanacaklarini bildikleri için rahmetli mülayim baskanada oyun oynadiniz adama seçimi kaybettirdiniz hadi çık aday kaç oy alabileceksin meydan size kaldi ayaginiza takilan bir kişi vardi onuda yediniz belediyedeki bazi satin aldiginiz araba aliverdiginiz altina memurlarda ve meclis üyeleri sende hepiniz arastirilsa neleriniz çıkar taşkesti kimin ne olduğunu kimin ne yaptigini biliyor. Ak parti sayesinde adam oldunuz çok kullandiniz bu partiyi çıkarlariniz menfeatleriniz için ayrim yapmadan söylüyorum adam gibi adam olmayan kimse kalmasin çekin pis ellerinizide temiz allah korkusu olan imanli insanlar gelsin başımıza reisimize cumhurumuz gibi ona yakışır insanlara yol verin artik rabbim her şeyi görüyor biliyor. Allahim sen ve sizin gibi olan bütün herkesten korusun bu milleti. Allahim hakeden insanlari getirsin başımıza inşallah.....................
1 Ay önce
GARİBAN İŞCİ
Saim çevik in verdiği işten çıkartma listesinde benim de ismim vardı. ama Allah büyük işte boyle ifşa olursun Taşkesti bu kazıkları ve ihaneti unutmayacak. Turgay Arıkan içimizdekilere ve gerçeklere tercuman olmuş sağolsun
1 Ay önce
Allah Kulu
Al birini, vur ötekine. Bunların alayı kavşak! Partinin adını kirletip oy kaybettiriyorlar. Bunlar ne ülkesini, ne şehrini, ne ilçesini, ne beldesini, ne de partisini düşünüyor. Bunlar anca uçkurunu, cebini, koltuğunu düşünen tipler.
1 Ay önce
FETÖ Avcısı
Ak Parti yetkililerini uyarıyorum. Derhal disiplin kurulu isletilmeli ve arıkan hakkında gereği yapılmalıdır.
1 Ay önce
Ak Partili
Benim bu yazdiklarim reisi cumhurumuza ulaşsin da reisin davasina kirli eller bulaşmasın sayin cumhurbaşkanım size gönül vermiş bir insan olarak Taşkesti Mudurnu Bolu Göynük Dörtdivan Yeniçağ Gerede Seben parti teşkilatında önde gelen ne kadar adam varsa hepsini lütfen araştırın bu insanlar yüzünden bu parti dahada zarar görmesin inanin şu gazeteleri okudukça tiksindiyorlar biz vatandaşı her şeyden biz oyumuzu size inanip size guvendigimiz için veriyoruz bunlarda saniyorki halk bizi seviyor biz sizin yaninizdayiz bu partide ne kadar böyle pistlikler varsa lütfen bir ekip gelip birgun ili ilçeleri beldeleri dolasmasi kamuoyuna sorması yeterli bunlari çeksin ler artik pis ellerini bu partiden temiz içinde allah korkusu olan insanlardan oluşturun yönetimi bakin o zaman halk nasil bu partiye verecek oylarini bu ve bunun gibi adamlar oldugu sürece bizleride kaybedeceksiniz bu partide allah yardimcimiz olsun hainler için yaşasın cehennem...saygılarımla.....
1 Ay önce
şenol karacasulu
imse darılmasın gücenmesin ama boludaki bütün akp ler hep aynı. bu şekilde veya fetocu olarak çok zengin olmuşlardır . vekilden bld başkanına ve yöneticiler hep aynı
1 Ay önce
Gerçekler
Burada konu parti konusu değildir saptırmayalım Mudurnu ve Taşkestiye yapılan bu devasa yatırımları görmezden gelmek inkar etmeye çalışmak karalamak bölgeye yapılacak en büyük ihanettir bu yatırımları bu bölgeye alnının akıyla kazandıran sayın Turgay Arıkan beyefendiyede sonsuz teşekkür lerimi sunarım sayesinde 100lerce kişi istihdam edip ekmek yiyiyor meyva veren ağaç her zaman taşlanır bundan sonrada bu bölge için canla başla çalışan sayın Turgay beyin yanında olmaya özen gösterelim lütfen bahsi geçen karalamaya çalışılan belgeler gerçeği yansıtmamaktadır uzaklardan selamlar herkese.
1 Ay önce
Körler sağırlar
Yahu sormazlar mi adama bu adama bu mevkiye zaten siz getirmediniz mi diye.. bütün sarot çalışanlarına baskı yapan siz değil misiniz oy vermeyeni işsizlikle tehdit eden. Sonuçta Saim in ne olduğunu herkes biliyordu siz çok mu masumsunuz.bir önceki belediye başkanına ders vereceğiz diye bu adamı Taşkestiye musallat edende Taşkesti elbirliği ile Türkiye'ye rezil edende el birliği ile hepinizsiniz.. para ile mevkii ve bağlantılarla kendinizi kral o bölge halkını tebanız şansınız ama işte ayağınıza dolandı hepinizin
1 Ay önce
Taşkestili
Sallamaa turgay din kardeşiyizzz yediğiniz naneler belli
1 Ay önce
H2o
Artik yeter partimizze zarar veriyorsunuz lanet olasi.islerinizi partimizi adini kullanmadan yapin ve artik defolun gidin gidiinde hak edenleer eskiden oldugu gibi yonetsinler...
1 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ

FOTO GALERİ

Dineks Led